23 Nisan…

Bugün 23 Nisan neşe doluyor insan. Evet! hepimiz ilkokul çağlarında hepimiz mutlaka söylemişizdir. 23 Nisanın tarihimizde çok önemli bir yeri vardır.

Dünyada ilk ve tek çocuk bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır. Büyük önder Atatürk’ün ülkemiz ve tüm dünya çocuklarına armağan ettiği ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’, insanların barış ve huzur içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşması umudunun, minik yürekler aracılığıyla tüm insanlığa verilen en anlamlı mesajıdır aslında…

TBMM 23 Nisan 1920 tarihinde açıldı ve millet olarak bugün; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99.yıl dönümünü tüm dünya çocukları ile birlikte bir kez daha büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Bu gurur ve coşkuyu sevgi, barış, dostluk ve kardeşliğe verdiğimiz önemi, minik yürekler aracılığıyla tüm dünyaya haykırıyoruz.

23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. Her yıl çok sayıda ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katılmaktadır.

Ayrıca Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke de Türkiye’dir.

Geleceğimiz olan çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, Bu gururu bizlere yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurucularını, bütün gazi ve şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

Bayramımız kutlu olsun…

YORUM EKLE