Adana Demirspor başarabilir


Geride bıraktığımız sezonda ‘kıl payı’ ligde kalmayı başaran Adana Demirspor’da yeni sezona sadece haftalar kala yaşanan belirsizlik sona gerdi.

Son yapılan ‘olağanüstü genel kurul’da hiç hesapta yokta ortaya çıkan işadamı Murat Sancak, tarihi çınarın üzerindeki ölü toprağı attı, mavi-lacivertli camiaya da yeniden umut aşıladı.

‘Başkanlık’ görevine gelir gelmez, ilk iş olarak ‘sportif direktörlük’ görevine eski milli futbolcu ve ‘Avrupa gol kralı’ olan Tanju Çolak gibi deneyimli bir ismi getiren Sancak, sonrasında elini taşın altına koydu ve kulübün emektarlarını unutmadı.

Sancak, kulüp personelinin tam 5 maaş olan birikmiş alacaklarını bir kalemde ödedi.

Emekten yana bir tavır sergileyen Murat Sancak, bununla da yetinmeyip, yılların özlemine son verecek bir kadro kurmak için de kolları sıvadı.

İlk iş olarak, teknik direktör sorunu çözmek için 3-4 deneyimli isimle dirsek temasında olan Sancak ve yönetimi, sadece birkaç gün içerisinde Mavi Şimşekler’in yeni teknik patronunu da açıklamaya hazırlanıyor.

Teknik direktörün netleşmesinin ardından da önümüzdeki hafta perşembe gününe kadar da transfer çalışmalarının tamamlanıp, kadronun da büyük ölçüde oluşturulması bekleniyor.

Tüm bu sürecin ardından da lige iki haftadan az bir süre kala da takımın önce Adana’da, sonrasında da Afyon ya da Bolu’da kamp yapıp, kısıtlı bir süreçte lige hazırlanması hedefleniyor.

Yani Murat Sancak, başkanlık görevini devralır almaz, ekibiyle birlikte yol haritasını da belirlemiş gözüküyor.

Sancak, tüm bunları yaparken de camiaya; “Sabırlı olun” mesajı veriyor.

“Hiç kimse bizden şampiyonluk sözü vermemizi beklemesin” uyarısını da yapan Sancak, sonrasında da; “Kısmetse olur” diyerek de yüreklere su serpiyor.

Aslında üzerinde durulması gereken en önemli noktaysa kulübün borçları…

Son yapılan kongrede söz konusu borcun 37 milyon lira olduğu belirtiliyor.

Murat Sancak ve yönetimi ise, temkinli yaklaşıyor ve kulübün tüm gelir ve giderlerini mercek altına alıp, tabloyu net bir şekilde görmeye çalışıyor.

İşte tam da bu noktada Adana Demirspor Kulüp Başkanı Murat Sancak’a kulak vermek gerekiyor.

Ne diyordu Sayın Sancak, son yapılan kongrede kürsüde yaptığı konuşmasında?

Aynen aktarıyorum:

“Benim yönetimimde kulübün parasını, hiçbir Allah'ın kuluna yedirmeyeceğime söz veriyorum. Bunun haricinde elimden gelen her türlü desteği vereceğim. Geçmiş yönetimler para verdikten sonra kulübe temlik koyarak alacaklarını almaya çalışıyorlar, bu doğru bir yaklaşım değil. Genel kurul huzurunda söz veriyorum; koyduğum her kuruşu, ben bağış olarak vereceğim. Bundan sonra bu bayrağı taşımak isteyen herkese destek olacağım ama bir şartla buraya kendi parasından para koyacak ve almayacak” yorumunu yaptı. Kurumsallaşma vurgusu yapan Sancak, Bu kulüp artık kurumsallaşmalı. Buraya bir ‘genel müdür’ atayacağız, sonrasında da kurumsallaşma noktasında gerekli adımları ardı ardına atıp, Adana Demirspor’a yakışanı yapacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

Doğru söze ne denir?

Umarım Murat Sancak ve yönetimi, Adana Demirspor için devrim niteliğinde sayılacak bu adımı atar.

Böylesine borç yükü varken, transfer yapabilmek de kolay değil.

Ama Sancak ve yönetiminin güzel işlere imza atacak gibi gözüküyor.

Ne diyelim, her şeyin hayırlısı olsun.

YORUM EKLE