Adana'nın değerli isimleri


BAYRAM BULUT

24 Haziranda 2018 tarihinde yapılacak olan genel seçimler öncesi aday listeleri açıklandı. Açıklanan aday listelerinde yer almayan farklı partilerden iki isim vardı. Öyle iki isim ki gerçekten benim gözümde listede tekrar isimlerinin yer alması gereken kişilerdi bunlar. Mütevazilikleri, kişilikleri ve duruşlarıyla her zaman farklarını ortaya koyan isimlerdi bu kişiler.

Adana’nın sevilen isimlerinden olan CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer biri tabiî ki. Adanalının sorunlarını dinler. Arı gibi hiç durmadan dolaşır, insanlara faydalı olmak için elinden geleni yapmaya çalışır Tümer. Ben kendisini ilk gördüğümde milletvekili olduğunu anlamadım bile. Şimdi ismini hatırlayamadığım bir toplantıda ilk kez karşılaşmıştım kendisiyle. Diğer milletvekilleri protokolde yer alırken, o vatandaşların içerisinde oturmayı tercih etmişti. İsmi anons ediliyordu aramızda diye ama protokole baktığımda yoktu.

Sonra vatandaşların arasında oturan kişi olduğunu söylediler bana ve öyle öğrendim Zülfikar İnönü Tümer’i. Gerçekten kibir namına bir şey görmedim kendisinde. Hani örnek gösterilecek insan derler ya bana göre işte tamda bu kişidir Sayın Tümer. Kendisi o kadar çalıştı ve çabaladı ama ne hikmetse listeye alınmadı. Umarım hakkında hayırlısı olur diyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

Bir ikinci isimde gerçekten çok sevdiğim bir ağabey gibi gördüğüm AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar.  Necdet Hocam ile Ak Parti’de basın danışmanlığı görevini yürütürken tanışmıştım. Kendiside gerçekten insancıl ve mütevazi bir kişiliğe sahip bir isim. 4 dönem Ak Parti’de görev yaptı kendisi. Adana için birçok önemli çalışmaya imza attı. Kente verdiği emeklerden ötürü kendisini kutluyorum. Ama vekilliğinin devam etmesi gereken kişilerden biri olduğunu buradan ifade etmek istiyorum.

GÖREMEDİK BİRTÜRLÜ

Şimdi neden bu isimleri yazdın diye bilirsiniz. Başka canla başla çalışan isimler yok muydu Adana’da diyebilirsiniz. Tabiki vardır ama benim gözlemlediğim kadarıyla bu iki ismi yazmak istedim. Bunun yanı sıra birde ismi Adana mlletvekili olarak geçen ancak görev süresince bazılarını gazeteci olarak bile birkaç kez görebildiğim ya da bazılarını hiç görmediğim isimler bile oldu. Bu isimleri buradan deklare edip onları rencide etmek istemiyorum ama onlar kendilerini biliyordur.

TAMER DAĞLI

Şuanda Ak Parti’de listede olan Tamer Dağlı’da gerçekten çok değerli bir isim bunu da söylemeden edemeyeceğim. İyi günde de, kötü günde de halkın içerisinde yer alan bir isim kendisi. Küçükle küçük, büyükle büyük olan bir kişi kendisi. Bir açılışta sport bir kıyafetle kendisiyle karşılaştığımda, “Sayın Vekilim sizi çok sport gördüm. Alışkın değiliz buna dediğimde” bana şöyle cevap vermişti kendisi, “Mevki makam geçici önemli olan insanlığımız. Ben buyum, böyle olmalıyım” Gerçekten kendisini kutluyorum. Adana için başarılarının devamını diliyorum.

YORUM EKLE