banner6

Adanaspor kendine geliyor

Adanaspor, sezona çok iyi başlayıp, ardından pandemiye yakalandı ve normale dönmesinden sonra ise çok kötü bir gidişat sergiledi. Kupa harici ligde 7 maçta puan dahi alamadı. Son iki haftadır andemi nedeniyle ertelenen maçlarda ise tam 6 puan topladı.

İlk olarak Ankaraspor’u 2-0 ve ardından bu hafta Aklhisarspor’u 1-0 geçerek 2’de 2 yaptı ve bence takım için müthiş bir moral oldu. Zaten bizim beklediğimiz, özlediğimiz Adanaspor buydu. Aldığı bu iki galibiyet puan sıralamasında turuncu-beyazlıları adeta yukarılara sıçrattı ve 11’nciliğe çıktı.

Ligde geriye baktığımızda oynadığı 17 maçta 6 galibiyet, 3 beraberlik ve 8 yenilgi ile 21 puan topladı ve 11’nci sırada yer alıyor. Son iki hafta aldığı 6 puanı düşündüğümüzde ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz.

Zaten takımda büyük bir moralsizlik, isteksizlik vardı ve bu galibiyetler büyük bir moral olarak bence ikinci devreye daha iddialı başlayacaklarına eminim. Umarız devre arası birkaç transfer ile daha güçlü hale gelip yukarılara doğru çıkarlar.

Çünkü son iki sezon düştükleri durumu bir daha görmek istemiyoruz. Geç kalmadan hangi bölgelere takviye gerekiyorsa başkan ve teknik heyet bir araya gelip çalışmalara başlayıp iyi bir kadro kurmalıdır.

Evet! Adanaspor kendine geliyor. Son iki hafta alınan galibiyetler büyük moral oldu ve bundan sonra da aynı performansı bekliyoruz.

YORUM EKLE

banner42