Adli yıl açıldı

 

2019-2020 Adli Yılı açılışı nedeniyle kentimizde etkinlikler düzenlendi.

Bu etkinliklerden bir tanesi de Adana Barosu tarafından yapıldı.

 Adana Adliyesi içerisinde bulunan Mahmut Esat Bozkurt Salonu’nda  düzenlenen etkinlikte Baro Başkanı Veli Küçük’ün yerel seçimlerden sonra avukatların belediyelerde yönetimlerde aktif yer aldığını anlattı.

 Küçük, “31 Mart Yerel seçimlerinden sonra belediyelerde görev alan meslektaşlarımızın sayısında gözle görülür artış var. Seyhan Belediyesi’nde Rukiye Çinkılıç arkadaşımız başkan yardımcısı oldu. Yüreğir Belediyesi’nde Murat Ayhan Benlice başkan yardımcısı oldu. Adana Büyükşehir Belediyesi’nde arkadaşlarımız görev aldı. Türkan Eşli’de genel sekreter yardımcılarından birisi oldu. Daha birçok arkadaşımızı alanında etkili yerlerde hizmet noktalarında görmekten dolayı mutluyum. Onlara başarılar diliyorum.”dedi.

Gerçekten bu cümleler dikkat çekici oldu benim için.

Avukatların belediyelerde belediye başkan yardımcılığı ve genel sekreter yardımcılığı gibi görevlerde olması çok güzel.

Kendilerine başarılar diliyor ve avukatlık mesleklerinde gösterdikleri başarıları buralarda da vatandaşların yararına göstermelerini umut ediyorum.

Türkiye Barolar Birliği tarafından yapılan kadınlar arası voleybol müsabakalarında Adana Barosu Avukatlarından oluşan voleybol takımının da birinci olduğunu öğrendim.

Onlara da başarılarının devamını diliyorum.

 Birde bu etkinlikte meslekte 30 ve 35 yıllarını tamamlayan avukatlara plaketleri verildi.

Gerçekten plaket alacak avukat arkadaşların gözlerindeki heyecanı fark ettim.

Umarım bu heyecan ile nice 30 yıllara.

YORUM EKLE

banner2