banner6

AK Parti'den duygulandıran yardım

AK Parti Adana İl Kadın Kolları tarafından Halep için başlatılan yardım kampanyasında, 13 yaşındaki bir çocuk kahve kutusunda biriktirdiği harçlığını bağışladı.
Duygulandıran yardım
BAYRAM BULUT
ADANA (İLKHABER)-AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan bir TIR dolusu yardım malzemesi Suriye’ye gönderildi. Kampanyaya destek veren ismi açıklanmayan 13 yaşındaki bir çocuk ise kahve kutusunda biriktirdiği harçlığını yardım olarak Suriye’ye gönderdi.
AK Parti Kadın Kolları tarafından Türkiye genelinde başlatılan yardım kampanyasına Adana İl Kadın Kolları Başkanlığı da destek vererek, Halep’e ulaştırılmak üzere gıda, kışlık kıyafet, kişisel malzemeler, ve ev eşyası ve nakti yardım toplandı. İl başkanlığının önderliğinde toplanan yardımlar AK Parti Adana İl Başkanlığı'nda TIR'a yüklendi. İçerisinde gıdadan giyime her türlü insani yardım malzemesinin bulunduğu TIR dualar eşliğinde Adana'dan hareket ederek Halep’e gönderildi.
BAŞKAN YENİ: İNSANLIK DIRAMI YAŞANIYOR
Burada bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, başta kadın kolları yönetimi olmak üzere kampanyaya destek verenlere teşekkür etti. Halep'te bir insanlık dramı yaşandığına dikkat çeken Başkan Yeni, Bir millete, bir topluma karşı çağın en büyük suçunun işlendiğini işaret etti. Halep için tek yürek olunması gerektiğini belirten Başkan Yeni, “Türkiye Halep için tek yürek, Adana'mız da Halep için tek yürek oldu. Adana Kadın Kollarımız tarafından tertiplenen etkinliğe katılmaz bizi ziyadesiyle insan olarak mutlu etti. Keşke bunları yaşamasaydık. Bizler, bir yerlerde ezilen, mağdur edilen mazlumlar varsa, ecdadımızdan aldığımız kültürümüz ve terbiyemiz içerisinde bu insanların derdine ne derece çare olabiliriz kaygısını yaşayan bir milletiz. Keşke Halep'te bunlar yaşanmasıydı. Ama, eğer Halep'te, şu anda bir insanlık dramı yaşanıyorsa, Halep için atan kalbin sadece Türkiye değil tüm insanlık ve dünya olmasını temenni ederdik. İnşallah bu hain, vahşice saldırılar biran önce son bulur. Orada mezalim altında olan insanlarımız biran önce hak ettikleri yaşan standartlarına ulaşır diye temenni ediyorum” dedi.
BAŞKAN SAYGILI : BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise, Türk Kızılay’ı aracılığıyla toplanan yardımların Halep’e ulaştırıldığını kaydetti. Saygılı, “Çalışkan, cengaver AK kadınların Sevil Başkanımızın, Fikret Başkanımızın nezaretinde çok anlamlı bir kampanyaya ev sahipliği yapıyorlar. Bugün nasip olursa buradan Halep’teki kardeşlerimize Suriye’deki kardeşlerimize, Türk Kızılay’ı aracılığıyla iyilik ulaştırmaya gönderiyorlar. Bundan dolayı bütün kardeşlerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.
SEVİL CAN: ADANA OLARAK BU YARDIMA KATILDIK
Yardımlar hakkında bilgi veren İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can da, 81 ilden Halep'e yardımların yapıldığını anlattı. Adana olarak bu yardımları yapmaktan geri kalmadıklarını vurgulayan Can, “İl Başkanımız Fikret Yeni'nin önderliğinde, Adana'nın yardımseverleriyle bu kampanyayı düzenledik. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi biz her zaman zalimin karşısında, mazlumun yanındayız. Allah bir daha böyle zulüm göstermesin. Halep’te yaşanan katliamlar bir daha yaşanmasın. Bunu arzu ediyoruz bir anne, bir kadın olarak da kadınlarımızın çocuklarımızın hiçbir zaman şiddet görüp acı çekmelerini istemiyoruz. Allah bir daha bu günleri yaşatmasın. Sadece gıda yardımı yapmıyoruz. Her türlü yardımda bulunuyoruz. " ifadelerini kullandı.
KAHVE KUSUNDA BİRİKTİRİLMİŞ HARÇLIK
13 yaşındaki bir çocuğun kahve kutusunda biriktirdiği okul harçlığını da bağışlayarak, Suriye’de kardeşlerine vermek üzere kendilerine teslim ettiğini belirten Başkan Can, sözlerini şöyle tamamladı. “Bir kumbara bile değil, bir kahve kutusunda biriktirmiş. Oradaki kardeşleri, aç kalmasın diye destekte bulunmuş. Kendisi basının önüne çıkmak istemiyor. Gerçekten çok duyarlı bir davranış. Allah herkese böyle evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin.”
ELLERİYLE TAŞIDILAR
Öte yandan yardım malzemelerini AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can partililerle birlikte taşıyarak tıra yerleştirdi. Ardından tır dualar eşliğinde yolcu edildi.

YORUM EKLE