ALKIŞLAR SAYIN YAĞMUR'A

BAYRAM BULUT

Adana Kasaplar Odası Başkanı Sayın Saruhan Yağmur’u kutluyorum.

Gerçektende mesleki konuda başarılı işlere imza atan bir başkan kendisi. Meslektaşlarının menfaati için elinden gelini yapmaya çalıştığına bizzat şahit oluyorum.

Kendisi Kurban Bayramı öncesi ekip kurup kaçak kıyma çekenler ve kasaplık kimlik belgesi olmayanların haksız kazanç elde etmesi ile ilgili mücadele edeceğini söylemişti.

Birçok kurum buna benzer konuları yapacağız, edeceğiz der. Ama havada kalır. Adana Kasaplar Odası bu bayram ciddi denetimler yaparak elinden geleni yaptığını bir kez daha gösterdi.

Peki yeterli oldu mu derseniz? Tabi ki olmadı.

Sadece Kasaplar Odası ile olacak bir şey değil bu. Ama yinede 142 kişi tespit edilip Kabahatler Kanunu gereği işlem yapılıp ceza kesildi.

Keşke Kasaplar Odası’nın yaptığı çalışmayı herkes yapsa.

Denetimsizlik olduğu için odanın yetişemediği yerlerde maalesef gelişi güzel kesimler devam etti.

Hatta işi o kadar abartanlar oldu ki, Regülatör Köprü üzerinde kurbanlık hayvanlar kesildi.

Bu alanda suyun olmaması kanın köprünün kaldırımlarında kurumasına neden oldu. Ve işin ilginç yanı kuruyan hayvan kanının üzerinde yeni yeni kurbanlıklar sağlıksız koşullarda kesilmeye devam etti.

Ama dediğim gibi kimse bunları görüp denetlemedi. Herkesin yaptığı yanına kaldı. Yine sağlıksız ortamlarda kesilen hayvanların etlerini insanlar tüketti.

Herkes kendi görevini yapsa bu manzaralar oluşmaya bilir. Bu nedenle herkesi Adana Kasaplar Odası’nın yaptığı şekilde denetimler yapmasını gerektiğini bir kez daha buradan hatırlatmak istiyorum.

YORUM EKLE