Altın…

Altın insanlık tarihi boyunca hep değerli bir maden olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle takı olarak kullanılmasının yanında eskinden bugünkü para yerine de kullanılan altın, asırlardır önemini kaybetmemiş ve halen tüm insanlık tarafından dünyadaki en önemli elementlerden biri olarak değerini devam ettirmektedir.

Günümüzde her ne kadar süs olarak kullanılsa da aslında yatırım aracı niyetiyle takılar alınmaktadır. Kimi çeyrek, yarım ve ya tam altın olarak tercih ederken, kimi gayrimenkul, döviz, kimileri de takı olarak hem süs eşyası, hem de ileriye dönük yatırım amaçlı olarak almaktadır.

Bugün herkesin en büyük hayali iyi bir gelecek ve rahat bir yaşam sağlamaktır. Aylık gelire göre harcamalarımızı düzenlenip, tasarruf için de bir miktarını bir kenara koyarız. Ancak paranın değerinin güm geçtikçe yitirmesi ile birlikte tercihimizi altından yana kullanırız. Bazen bir çeyrek alırız, bazen birkaç ay biriktirip bir bilezik…

Her ne kadar dünyada ekonomik ve siyasi çalkalanmalardan etkilense de altın, tüm insanlık tarafından benimsenmiş ve daima güvenli liman olarak görülmüştür. Para değer kaybeder ama altın hiçbir zaman…

Zaten günümüzde piyasalarda belirsizlik ortamının hüküm sürdüğü dönemlerde vazgeçilmez yatırım aracı olarak tercih ediliyor.

Belki kimi zamanlar düşüş ve çıkışlar oluyordur. Ancak hiçbir zaman geriye dönük bir fiyata düşmemektedir. Altın daima günün şartlarındaki değerini korumuş ve korumaya da devam edecektir.

Altın dün ve bugün olduğu gibi, yarın da tercih edilecektir.

YORUM EKLE