banner6

Uyuşturucuya karşı mücadele sürüyor

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda iki haftada 2 Bin 936 kişiye ulaşılarak eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Uyuşturucuya karşı mücadele sürüyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda iki haftada 2 Bin 936 kişiye ulaşılarak eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Adana’da uyuşturucu ile mücadele çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Yapılan operasyonların yanı sıra

Vatandaşlarda uyuşturucu kullanımı ve uyuşturucu ile mücadele konusunda bilgilendirilmeye devam ediyor. Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda iki haftada 2 Bin 936 kişiye ulaşılarak bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Vatandaşın uyuşturucunun arzı ve talebi ile olan mücadelede genel kolluk kuvvetlerine yardımcı olmaları amacıyla Narko Rehber Eğitimleri, En İyi Narkotik Polisi Anne Eğitimleri sürdürülüyor. Ayrıca bilgilendirme faaliyetleri ve UYUMA uygulaması ile ilgili olarak çalışmalar yerine getirilerek vatandaşların uyuşturucu ve bağımlılığına karşı bilgilendirme ve bilinçlendirilmeleri hedefleniyor.

15 Eylül - 28 Eylül tarihleri arasında yapılan NARKO faaliyetlerinde toplam 2 Bin 936 kişiye ulaşıldı. Bu kapsamda Narko Rehber Eğitimlerinde 10 faaliyet gerçekleştirilerek 441 kişiye ulaşıldı. En İyi Narkotik Polisi ANNE Eğitimleri kapsamında ise 4 faaliyet gerçekleştirildi. Bu faaliyetlere toplam 345 anne katıldı. Kent genelinde 3 defa düzenlenen bilgilendirme faaliyetlerinde ise 2 Bin 150 kişiye ulaşıldı.

Çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER