Avukatlık mesleği ve bedelleri

Meslekte mesleğin hakkını vermek, insanlara hakkını teslim etmeye çalışmak isterken arada sırada da olsa ölüyoruz.. olsun..

 

Daha bir kadın avukatın; Diyarbakır’da kendi boşanma davası devam ederken müşterek çocukları önünde öldürülüşünden bu yana 1 HAFTA geçti..Kimin umru oldu?..

 

Mersin Tarsus’ta bir avukatın mesleğini icra ettiği için canavarca hisle pompalı tüfekle öldürülüşünden bu yana 4 yıl geçti, failleri mi ?  Yakalanamadılar..

 

İstanbul’da bir savcı görevini ifa ettiği adliyede görev anında hain ve vahşice ödürüleli 4 yıl geçti.. O kadar lafını ettik ne kaldı geriye bir kadın ve bir evlat..

 

Diyeceğim o ki avukatlık, hakimlik, savcılık yapıp hakkı hukuku ortaya çıkaracağım ve gerçek sahibine teslim edeceğim derken arada sırada da olsa ölebiliyoruz..

 

Bizler müvekkillerimizin sosyal, ekonomik , siyasi haklarını, hak ve yükümlülüklerini korumaya, elde etmeye ve geri vermeye çalışırken bizim avukatlık haklarımızı , hukukçuluk haklarımızı kimler koruyacak ya da koruyacak mı bir gün, en azından ölmeden..

 

Bir şeyler bittikten ya da yitirildikten sonra hakkını teslim etmenin bir faydası yok ! Bunu öğrensek iyi olur..

 

Eminim ki bir çok meslektaşım dosyasının karşı tarafından çok kendi müvekkili tarafından tehdit ve hakarete maruz kalmakta..

 

Avukatlık toplumda çok elzem bir meslek ve bu önemli görevi ifa ederken;

 hakkımız olan süreyi isterken hakim azarlamasına,

 saati gelen duruşmamıza girebilmek istediğimizde mübaşir terslemesine,

 gerekli haciz işlemleri yapılması için gönderdiğimiz talebin işleme alınmasını istediğimizde icra müdürü kaprislerine,

kesin mahkeme kararını nüfus müdürlüğüne işletirken memur geçiştirilmesine,

geçerli vekaletnamemizle iş yapmaya kalktığımız tapu dairesinde vekaletname dahilindeki yetkilere rağmen bu vekaletname ile iş yapamayacağımızı söyleyen tapu memur ve müdürlerine

ve en önemlisi hukuki yardımımızın muhatabı olan müvekkillerimizin işlemlerini layıkı ile yaparken kazanınca “ben kazandım”, kaybedince “sizin yüzünüzden kaybettik” diyen müvekkillere inat bu mesleği seviyoruz ve sahip çıkıyoruz..

 

Avukatlık mesleği onurlu ve  kutsal bir meslektir.

Lütfen haksız çıkınca saygı duyup istinaf, temyiz, itiraz ediniz, öldürmeyiniz..

 

YORUM EKLE