Başarabilir…

Adana Demirspor, Süper Lig yolunda bu yıl son haftada rakiplerinin aldığı adeta mucize denebilecek sonuçlarla play-off hattına girdi. Play-off hattında da ilk maçını evinde Hatayspor ile yaptı ve 0-0 berabere kaldı. Hem de kendi evinde ve müthiş bir seyircisi önünde…

Sonuca baktığımızda çok da kötü bir sonuç değil. Ancak ev ve saha avantajı çok önemli… Çünkü Adana Demirspor’un her zaman yanında olan ve Hatay maçında müthiş bir katılım sağlayan seyircinin verdiği o güç ile avantajın kaçırılmaması gerekirdi.

Teknik Direktör Ümit Özat’ın dediği gibi 2 ayaklı maçlarda gol yememek önemli. Ancak kendi evinde avantaj yakalamak da önemli bence…

Her iki takım da özellikle maçın ilk 25 dakikasında kontrollü bir oyun sergiledi. Adana Demirspor baskı yapmayı düşündü ancak Hatay topu ayağında tutup, iyi pas yaparak bu baskıyı engelledi. Ayrıca Hatay kontrolü elden bırakmayarak işi ikinci maça götürmenin hesabını yaptı. Hatta kalecileri maç boyunca ağır hareket ederek hep oyunu soğutma çabası içerisindeydi.

Adana Demirspor’un gol silahları Adana Demirspor, Pote ve Gladky hızlı hücumlar ve savunma arkası toplar ile 1-2 pozisyon yakalasa da rakibin iyi defans yapması ile pek etkili olamadı. Ayrıca bu maçther iki golcü de düşük performansta kaldı desek yeridir. Zaten Ümit hoca durumu fark edip Pote’yi oyundan ikinci yarının başında alarak yerine Kage’ye şans verdi.

İkinci yarıya baktığımızda Hatay daha derli toplu bir görünüm sergiledi. Demirspor’un maçın son çeyreğindeki baskısı hariç çok bir etkili olamadı. Kısaca maçta her iki takımın da kontrollü oynaması maçın golsüz geçmesinde en büyük etmendi.

Ancak Adana Demirspor, iç sahada olduğu gibi dış sahada da etkili bir takım. Bu sezon iç sahada 9 galibiyet, dış sahada da 8 galibiyeti olan bir takım. Yani şimşekler için iç veya dış saha çok önemli değil. Gittiği her yerde kalitesini gösteriyor. Onun için Adana Demirspor’un İstanbul’da final oynayacağına inanıyorum. Önemli olan inanmasıdır.

Bence. Adana Demirspor başarabilir.

YORUM EKLE