Çanakkale Zaferi…

Şanlı tarihimizin unutulmaz zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü kutluyoruz. Çanakkale Zaferi, bağımsızlığımızı milli karakterimizin değişmez bir parçası olarak bütün dünyaya gösterdiğimiz şanlı zaferimizdir.

Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği mücadelenin destanıdır. O şanlı zafer, tarihte eşi benzeri olmayan bir kahramanlık destanı ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden önemli adımdır.

Milletimiz, Çanakkale Zaferi ile bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağını ve bu cennet vatanın bölünmez bütünlüğünü tüm dünyaya duyurmuştur.

Birlik ve beraberlik içerisinde, genci, yaşlısı, kadını erkeği ile yaptığımız, 250 bin şehit verdiğimiz bu mücadeleyi genç kuşaklara iyi anlatmalı ve bunun şehitlerimize borcumuz olduğu kadar, geleceğimizin de teminatı olduğunu unutmamalıyız.

Millet olma bilinciyle, en güç koşullarda bile 'Çanakkale Geçilmez' dedirten sağlam bir bilinç ve ruhun mirasçıları olarak bize bırakılan bu mirasa sahip çıkarak, geleceğimize daha emin adımlarla yürüyeceğiz

Canlarını hiçe sayarak bağımsızlığımızın mimarları olan şehit ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacak, onların bizlere bıraktığı kutsal mirasa her daim sahip çıkacağız.

Şanlı tarihimize altın harflerle yazdığımız Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü kutluyor, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyoruz.

 

YORUM EKLE