Derbi…

Adana, bu yıl sezonun ilk derbisini erken yaşayacak. Hatta milli maç arası olmasaydı bu hafta sonu yaşayacaktı. Milli maç arsı nedeniyle 15 Eylül Pazar günü ‘Adana ‘derbisi’ oynanacak.

Adana futbolu çok seven bir kent ve bu bakımdan çok şanslı bir kenttir desek de yeridir. Çünkü Adana Demirspor ve Adanaspor gibi iki köklü kulübe sahip..  Zaten o nedenle bu köklü kulüplerin arasındaki karşılaşmalar Dünyanın en güzel derbileri arasında gösteriliyor.

Her iki takımında sadece Adana’da değil, tüm Türkiye’de, hatta dünyanın birçok ülkesinde taraftarı var. Bu güzellik ilimiz açısından da çok önemli bence.. Adana plakası gibi her zaman 01 numarada..

Yeni sezonun büyük derbisi geldi. Ancak burada tüm Adana’nın istediği bir şey var. Derbiyi her taraftar grubu yarı yarıya izlemek istiyor. Yani her iki takımada eşit sayıda bilet verilsin ve karşılaşmada takımlarına destek versinler.

Çünkü taraftarsız karşılaşmanın da hiçbir tadı olmuyor. Taraftar oyuncuları ateşliyor, oyuncular da 90 dakika boyunca taraftara futbol şöleni sunuyor. Sonuçta her iki takım da Adanamızın. Önemli olan birlik, beraberlik ve kardeşlik kazansın. Önemli centilmence mücadele etmek ve iyi oynayan kazansın diyoruz.

Evet! Kulüp başkanları bu konuda anlaşma sağlamış gibiler. Her iki oyuncuları da bu konuda hem fikir olduklarına eminim. Şimdi sırada bu konuda sorumlu olan kurumların alacağı karar. Adanalı yarı yarıya derbiye gitmek istiyor.

Eminim emniyetimiz bu konuda gerekli güvenlik önlemlerini alacak, taraftarımız da centilmence karşılaşmayı izleyecektir. Adana Derbisini hep birlikte izlemek istiyoruz.

YORUM EKLE

banner2