Ders zili çaldı…

Yaz tatili sona erdi ve yeni eğitim-öğretim sezonu başladı. Haydi Bismillah…

Evet. Yeni eğitim ve öğretim yılı başladı. Ülkemizde 18 milyon öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen için 2018-2019 eğitim-öğretim yılı bugün başladı. Adana’da da yaklaşık 500 bin öğrenci bu maratonda yer alacak.

Yeni eğitim ve öğretim yılı birinci kanaat dönemi, 18 Ocak 2019 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 21 Ocak-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma günü tamamlanacak.

Bilinen bir gerçek ki, eğitim; modern dünyanın em önemli parametrelerindendir. Öneminin her geçen gün daha da arttığı eğitim, yaşam boyu devam eden ve sürekli ilerleyen ucu açık bir süreç haline geldi diyebiliriz.

Bunun farkında olan toplumlar eğitim tüm basamaklarını zorunlu hale getirmiş ve bugün dünyanın en gelişmiş ülkeleri haline gelmişlerdir.

Ülkemizi de başarıya ulaştıracak olan okullarımız ve verilen eğitimdir. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi sorumluluklarının bilincinde, bilgi üreten ve değerlendiren, bilimsel, teknolojik ve kültürel gelişmelere açık kişiler olarak yetişmesi de büyük bir önem taşımaktadır. Burada en büyük görev tabi ki öğretmenlerimize düşmektedir.

Doğumundan hemen sonra ebeveynler, ardından okul çağında da öğretmenler tarafından bireyin yetiştirilmesinde büyük önem arz eden eğitim iyi ve en doğru şekilde verilmelidir ki, topluma ve ülkeye katkı sağlansın.

Evet. Ders zili çaldı. Bu bağlamda 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılının tüm öğrenci, öğretmen ve ailelere hayırlı olması dileğiyle…

İyi dersler…

YORUM EKLE