banner6

DİĞER

Bebek dostu Balcalı’ya  bir kez daha teşekkür edildi
Bebek dostu Balcalı’ya bir kez daha teşekkür edildi

2002 yılında “Bebek Dostu Hastane” ünvanını alan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi 2015 yılında Türkiye'de "Bebek Dostu Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi" ünvanını alan ikinci hastaneydi 24-28 Eylül 2018 tarihlerin de Çocuk ve Ergen Sağlığı Daire Başkanlığınca oluşturulan Ulusal Değerlendirme ekip üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Balcalı Hastanesi yine teşekkür belgesi almaya hak kazandı.

Hint keneviriyle tedavi oluyormuş!
Hint keneviriyle tedavi oluyormuş!

Adana’da 60 yaşındaki Hasbi S., portakal bahçesinde ‘Hint keneviri’ yetiştirmeye başladı. Bitkilerin boyu 2.5 metreye kadar ulaşıp, mahallelinin de dikkatini çekince polise ihbar yapıldı. Ekipler, söz konusu bahçeye şok bir baskın düzenleyip, 70 kök Hint kenevirini topraktan söküp imha etti. Gözaltına alınan Hasbi S., “Ben şeker hastasıyım. Esrarın, bu hastalığa iyi geldiğini öğrenince arkadaşımdan bir avuç tohum alıp, bahçeye ektim. Kullandığım esrar hastalığıma iyi geldi” dedi; ‘ev hapsi cezası’ aldı.

Akgedik: Adana’da turizm  bütün olarak ele alınmalı
Akgedik: Adana’da turizm bütün olarak ele alınmalı
Şehit babası oğlunu  asker selamıyla uğurladı 
Şehit babası oğlunu asker selamıyla uğurladı 
Akay’dan, Seyhan Kaymakamı ve  İl Milli Eğitim Müdürüne ziyaret
Akay’dan, Seyhan Kaymakamı ve İl Milli Eğitim Müdürüne ziyaret
Plastik geri dönüşüm  fabrikasında büyük yangın
Plastik geri dönüşüm fabrikasında büyük yangın

Adana’da geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın korkuttu. Alevlerin kısa sürede sardığı fabrikada yangın, fabrika içerisinde bulunan araçların da patlamasına neden oldu. Yangın nedeniyle olay yerine çok sayıda itfaiye ekibinin yanı sıra TOMA’lar ve bir helikopter destek verdi.

Adana’da yerli elektrikli  otomobil üretilecek  
Adana’da yerli elektrikli otomobil üretilecek  

Uzun yıllardır ailesi ile birlikte Almanya’da yaşayan Türk İş Adamı Taner Ay, Adana’da yerli ve milli elektrikli otomobil üretmek için fabrika kuruyor.

Adana’da yerli elektrikli  otomobil üretilecek  
Adana’da yerli elektrikli otomobil üretilecek