banner6

A sınıfı misafirhane

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı İyiyürek, emeklilerin aidatlarıyla Ankara’da yaptırılan sosyal tesisin göz kamaştıracağını söyledi

A sınıfı misafirhane

 Zekeriya Şahin 

ADANA(İLKHABER) – Türkiye Emekliler Derneği genel merkezi tarafından Ankara’da Kızılay’da Kocatepe Cami’ye yakın bir yerde yaptırılan “Emekliler Sosyal Tesisi” inşaatının kaba inşaatı hızla tamamlanırken, tesis şimdiden ilgi odağı haline geldi. Hayatlarının ikinci dönemini daha sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçirmeye çalışan emeklilerden kesilen yıllık aidatla yaptırılan sosyal tesis göz kamaştırmaya başladı.

Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkezi’nin davetlisi olarak Ankara’ya giden ve bir çalışmaya katılan Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, Denetim Kurulu Üyeleri Muzaffer Gıdık ve Mustafa Kastalmış boş zamanlarından yararlanarak tesisi gezme fırsatı buldu. 

Tesis hakkında bilgi veren İyiyürek, bu hizmetin emeklilerden yılda bir defaya mahsus kesilen küçük bir aidatla yaptırıldığına dikkat çekerek, şu ifadelere yer verdi:

“Damlaya damlaya göl olur misali, emeklilerden kesilen küçük aidatlar genel merkezimizin değerlendirmesiyle süper bir tesise dönüşmek üzere. Emeklilerin tesisi 10 katlı olup 106 yatak kapasiteli bir misafirhane. Tesisin içinde toplantı salonu, 2 katlı otopark, lokantası bulunuyor. Her odada duş, televizyon ve telefon olacak. Tesisimiz inşallah 2015 yılının Eylül ayında tamamlanacak. Türkiye’nin hangi ilinden olursa olun, derneğimize üye olan bir emekli, eşiyle ve çocuklarıyla birlikte bu tesiste gönül rahatlığıyla kalabilecektir. Üyemiz bir yandan Ankara’daki özel işini takip edebilecek, bir yandan da huzur içinde kendi tesisinde dinlenebilecek. Üyemiz tesisinde sabah kahvaltısı da yapabilecektir. Üstelik üyemiz piyasa şartlarına göre yüzde 75 daha az para ödeyerek bu tesisten yararlanabilecektir.

Bu tesis, emeklilerden kesilen küçücük aidatların boşa gitmeden, tekrar hizmet olarak geri döndüğünün bir kanıtıdır.

Gerçekten de tesisimiz tamamlandığında herkesin gıpta ile bakarak, ”İşte bizim eserimiz” diye öğünebileceği bir tesis olacaktır. A sınıfı bir misafirhaneyi bizlere kazandıran genel merkezimize çok teşekkür ediyoruz.” 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42