banner6

Adana küçük Millet Meclisi toplandı

Adana küçük Millet Meclisi (kMM) “Türkiye ve Adana’da 31 Mart yerel seçimlerinin değerlendirilmesi”gündemi ile toplandı. Seyhan Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Adana küçük Millet Meclisi'nin koordinatörlüğünü Orhan Göktaş yaptı. Milletvekillerinin üzerinde yazılı koltuklar yine boş kaldı. Toplantı da konuşan Orhan Göktaş, Türkiye genelinde yapılan yerel seçimleri ele aldı.

Adana küçük Millet Meclisi toplandı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Adana küçük Millet Meclisi (kMM) “Türkiye ve Adana’da 31 Mart yerel seçimlerinin değerlendirilmesi”gündemi ile toplandı.

Seyhan Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Adana küçük Millet Meclisi'nin koordinatörlüğünü Orhan Göktaş yaptı. Milletvekillerinin üzerinde yazılı koltuklar yine boş kaldı. Toplantı da konuşan Orhan Göktaş, Türkiye genelinde  yapılan yerel seçimleri ele aldı. Göktaş, büyükşehirlerin arasında etkili olan önemli büyükşehirlerini CHP'nin aldığını söyledi.

Ardından ise, Gazeteci Bekir Fevzi Yıldırım söz aldı. Ankara İstanbul'da AK Parti'den önceki belediyeler Cumhuriyet Halk Partisi'nde idi. Ne kadar beceriksiz oldukları belliydi. Önceki CHP döneminde İstanbul ve Ankara'daki durum çok iyi biliniyor ama maalesef bunlar konuşulmadı  bu seçimde. Projeler konuşulmadı Ankara ve İstanbul'da. Cumhuriyet Halk Partisi ve diğer adayın tartışmaları ön plana çıktı. Bu adayların bazı şahsi meseleleriyle ilgili bu seçim adaylar tartışması oldu. 82 milyonluk milletimiz çok basiretli bir millet, nerede ne yapacağını çok iyi bilen bir millet." dedi.

 

Güneydoğu'da halkın terör söylemleri ile PKK'lıların kucağına itildiğine dikkat çeken Yıldırım, doğunun bir çok yerinde bu söylemlere rağmen Ak Parti'ye oy verdiğini , bu kişilerin akrabalarının ise diğer illerde CHP'ye oy verdiğini savundu. Yıldırım, "HDP PKK'lıların kucağına getirmesine rağmen terör söylemleriyle terör ile irtibat kurulmasına rağmen, öyle bir şey yapıldı ki Ağrı'da Bitlis'te Şırnak'ta doğunun bazı yerlerinde aynı doğrular AK Parti'ye oy verirken, aynı doğuluların Ankara'da İstanbul'da İzmir'de ki akrabaları da CHP ye oy verdiler. Yani bu milletimizin çok farklı bakış açısını gösteriyor. Bu 50 milyon oy veren insanların içerisinde terörle vesaire bağlantısı olanlar belki vardır, ama çoğunluğunu vatanperver insanlar olduğunu düşünüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy veren de Saadet Partisi'ne İyi Parti'ye de diğer partilere de oy verenler AK Parti'ye oy verenler kadar vatanseverdir. Hadise'yi bu açıdan bakmak lazım" şeklinde konuştu.

Su seçimlerden Ak Parti'nin bir sonuç çıkartması gerektiğini dile getiren Yıldırım, "Bu millet Refah Partisi belediyeleri ile gönlünde taht kurmuştur. Yine aynı millet Ak Partili belediyeler ile gönüllerde taht kurdu. Bu partinin başında İstanbul'da belediyelerin başında gönüllere taht kurmuş Sayın Cumhurbaşkanımız marka olmuş bir isimdir. Parti kurarak tek başına partisini iktidara getirdi. Ülkenin büyük bir çoğunluğunda özellikle etkin olan iletişimi çok iyi kullanacak okumuş kesimin olduğu yerlerde Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri kazandı." diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi kazandığı yerlerde iyi bir belediyecilik yaparsa, sosyal bir belediyecilik yaparsa ve çalışmalarınıa dürüst bir vaziyette yaparsa, ayrımcılık yapmadan, ayrıştırmadan, insanları ötekileştirmeden yaparsa, Türkiye'de şu ana kadar Cumhuriyet Halk Partisi  ilk defa dürüst bir şekilde iktidar olmanın önü açılmış olur. Biz seçimin bir an evvel sonuçlandırılmasını, mazbataların bir an evvel alınıp Türkiye'nin seçim ortamında uzaklaşarak gerçek gündeme gelmesine tavsiye ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 16:01

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER