banner6

Adana’ya Demirtaş

Valiler Kararnamesi’yle 22 vali merkeze alınırken, 24 ile de yeni vali atandı. 26 il valisi ise kendi içerisinde yer değiştirdi

Adana’ya Demirtaş

 

 ADANA (İHA) - Adana Valiliğine, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş atandı.
İçişleri Bakanlığı’nın Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre; 22 vali merkeze alındı, 24 ile yeni vali atandı. 26 il valisi de kendi içerisinde yer değiştirdi.
Adana Valisi Mustafa Büyük merkeze alındı. Yerine Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş atandı.

MAHMUT DEMİRTAŞ KİMDİR
1965 yılında Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiçekdağı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Yozgat'ın Yerköy ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1990 yılı Aralık ayında Denizli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süresi içerisinde Yozgat-Çayıralan, Kayseri-Felahiye, Ankara-Kızılcahamam ve Isparta-Atabey ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. 1992 yılında 8 ay süre ile İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla Aksaray-Güzelyurt, Malatya-Pütürge ilçelerinde kaymakamlık, Van ve Osmaniye illerinde vali yardımcılığı görevlerinde bulundu.
2003 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı. Bu görevi yürütürken 3 Ağustos 2012 tarih ve 3511 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adıyaman Valiliği’ne atandı.
Mahmut Demirtaş evli ve iki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 15:52

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42