banner6

AGD tüm Türkiye'de ümmet yürüyüşü yapıyor

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Perşembe günü 81 ilde başta Gazze olmak üzere tüm mazlum coğrafyalar için yürüyüş yapacak.

AGD tüm Türkiye'de ümmet yürüyüşü yapıyor


 
  ADANA (İHA) -   Konu ile ilgili bir açıklama yapan AGD Adana Şubesi Tanıtım Komisyonu Başkanı Abdurrahman Alcan, “Özellikle son günlerde zalim İsrail’in Gazze üzerinde uyguladığı katliamı ve genelde de Suriye, Irak, Çeçenistan, Doğu Türkistan, Mısır, Myanmar ve daha bir çok mazlum coğrafya için Perşembe günü saat 18:00 da 5 Ocak meydanından başlayarak ümmet yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Eş zamanlı olarak Türkiye’nin tüm illerinde bu eylem gerçekleştirilecek. Tüm Adanalı hemşehrilerimizi mazlum coğrafyalar için bu kıyama bekliyoruz” dedi. 
  Alcan, "Biz bu eylemleri yaparak özellikle gücü elinde bulunduranları uyarıyoruz. Bu eylemimizin sloganı 'kınama yetmez, yaptırım gerek' olarak belirledik. İsrail ancak güçten anlar. Bir an önce İslam ülkelerinin hükümetleri İsrail’e yaptırım uygulamalıdır. Biz bu eylemlerle hükümetlerimizi bu yaptırımları yapmaya davet ediyoruz. İsrail’in sert bir şekilde ülke yöneticilerimiz tarafından kınanmasına rağmen THY uçakları hala ülkemizden oraya İsraillileri asker olarak taşımaktadır. Bunun bir an önce durdurulması ve Türkiye vatandaşı olup da İsrail’e savaşmak için giden İsraillilerin döndüklerinde Türk vatandaşlığından çıkarılmaları gerekmektedir, dedi.
  Alcan, tüm Adanalıları Perşembe günü saat 18:00 deki Ümmet Yürüyüşü için 5 Ocak Meydanı'na beklediklerini söyledi.
  

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2014, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER