banner6

AGİAD’da Adalı dönemi

Akdeniz Bölgesi’nin önemli sivil toplum kuruluşlarından Adana Genç İş Adamları Derneğinin (AGİAD) Başkanlığına Gülümsün Adalı seçildi.

AGİAD’da Adalı dönemi

 

 


 

 

 

ADANA(İLKHABER) -  Adalı, seçildikten sonraki ilk konuşmasında kadın istihdamının artırılması, kadınların iş dünyasında ve STK’larda daha aktif temsil edilmesi için çalışacağının ipuçlarını verdi.  AGİAD’ın yeni başkanı “ Kentimizin gelişmesi ve Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi hedefine ulaşmada AGİAD olarak bizim de söz hakkımız var” dedi.

Adana Genç İş Adamları Derneği’nin olağan genel kurulu Sheraton Oteli’nde yapıldı. Eski başkanlar Nuri İzci, Ümit Onatça ve Tamer Gülcan’ın divanı oluşturduğu genel kurulda son dönem başkanı Sefa Noyaner de üyelere hitaben bir teşekkür konuşması yaptı.

Tek liste ile girilen seçimde oybirliğiyle AGİAD’ın yeni başkanı seçilen Gülümsün Adalı ise konuşmasında, AGİAD’ın Adana’nın ve Güney bölgesinin ekonomik, sosyal ve kültürel yapılanması, gelişimi, uluslararası platformlarda temsil edilmesi açısından derneğin üstlendiği etkin rolü vurguladı. Başkanlığı döneminde bu rolü daha güçlü kılacağını, teslim aldığı bayrağı daha yükseklere taşıyacağına dair inancını dile getiren Gülümsün Adalı, istihdam ve kadınların temsil haklarına da değindi.

EĞİTİMLİ KADININ İŞ GÜCÜNE KATILIMI DAHA FAZLA

TÜİK verilerine göre eğitim seviyesi yüksek kadınların temsilde ve iş gücüne katılımda daha önde olduklarının görüldüğünü belirten Gülümsün Adalı, “Nüfusun yarısını oluşturan kadınların istihdamda yüzde 20’ler seviyesinde olduğu, STK’lar içindeki temsilci oranının ise yüzde 10’lar seviyesinde kaldığı göz önüne alındığında, bölgenin sosyo -ekonomik geleceğine yön verme iddiasındaki bir dernekte kadın başkan olarak görev almanın onurlu ve zor bir görev olduğunun farkındayım. Ancak, kadınlarımızın etkinliklerimize aktif katılımlarının yanı sıra toplumda ve iş dünyasında yüksek bir rol model oluşturmalarına da katkı koymaya çalışacağım” dedi.

Adana’nın Ortadoğu ve Akdeniz’in enerji, tarım ve sanayi sektöründeki geçiş noktası konumuna dikkat çeken Adalı, “Kentimizin gelişimin, çağdaş ve Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesin hedefine ulaşılmasında AGİAD olarak bizim de söz hakkımız olduğuna inanıyorum” dedi.

Adana Genç İş Adamları Derneği’nin Yönetim Kurulu Gülümsün Adalı, Enver Yılmaz, Ege Baş,  Ziya Alim Koçer, Ali Can Boğa, Aytaç Özelköse, Hakkı Aksay, Ozan Gülaçtı ve Pınar Bekaroğlu, Ahmet Nuri Sabuncu, Mustafa Şahbaz, Cihan Değişmez, Zeynep Madenci, Erdal Hatipoğlu, Selim Gizer, Cumhur Demirağ ’dan oluştu.

GÜLÜMSÜN ADALI HAKKINDA:

1980 yılında Adana’da doğan Gülümsün Adalı, Adana Bilfen Koleji’nden mezun olduktan sonra eğitimini St. Thomas University (ABD) İşletme ve Pazarlama olmak üzere, çift lisans alarak tamamladı.

Türkiye’ye döndükten sonra, Adalı Holding’in 3. kuşak temsilcileri arasında Yönetim Kurulu’nda yerini aldı. 2014 yılında faaliyete giren Sheraton Adana Oteli’nin yatırımcı temsilciliğini üstlenen Gülümsün Adalı, turizm başta olmak üzere, holdingin yurtiçi ve yurtdışındaki yatırımlarının proje koordinasyonlarını sağlıyor. AGİAD ve ÇUKTOB yönetim kurulu üyeliklerinde bulunan Adalı, birçok STK ve sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 16:38

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER