banner6

Aktif Girişimcilik Toplantısı Adana’da gerçekleştirildi

2 gün süren projenin tanıtım toplantısına Almanya ve Polonya temsilcileri de katıldı

Aktif Girişimcilik Toplantısı  Adana’da gerçekleştirildi

ADANA(İLKHABER)-Akdeniz Kadın Kültür ve İşletme Kooperatifleri Birliği tarafından Ulusal Ajansa sunulan “Sosyal Girişimcilik Sayesinde Aktif Kadınlar” konulu projenin ikinci bölümü yapıldı. Proje ortağı olan Almanya ve Polonya temsilcileri geçen yıl yürürlüğe konulan proje ile ilgili yaptıkları çalışmaları paylaştı.

Akdeniz Kadın Kültür ve İşletme Kooperatifleri Birliği Başkanı Melek Kurt,”Sosyal girişimcilik sayesinde aktif kadınlar projesi kapsamında 25 kadına girişimcilik eğitimi verildiğini, kadınların ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli mesleki kurslar düzenlediklerini anlattı. Melek Kurt amaçlarının çeşitli nedenlerle dışlanmış, ekonomik ve sosyal yönden geri kalmış kadınların el emeklerini değerlendirerek aile içi şiddetin yok edilmesine de çaba gösterdiklerini belirtti.

Projenin Almanya temsilcisi, “Almanya Zwickau’da kadın girişimcilik, iletişim, işbirliği ve liderlik gibi konularda iki eğitim verdi. Ayrıca kadın girişimci yeterlilikleri, projenin şu ana kadar yapılmış ürünlerinin paylaşıldığı yuvarlak masa çalıştaylar yapıldı. Türkiye ve Polonya’da yapılan proje etkinlikleri ve ürünleri yaptığımız çalıştaylarda paylaşıldı” dedi.

Projenin diğer ortağı Polonya temsilcisi ACSE projesi etkinlikleri olarak kadın girişimcilerle röportaj yapıldı ve işleri hakkında ve nasıl kendi işlerini kurdukları konusunda anketler yapıldı. 14-15 Kasım 2013 tarihinde Krakow’da düzenlenen, “Farklı Açılardan Kadın” başlıklı uluslararası bir konferansta proje ve yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdi. Lods yerel yönetimi tarafından yürütülen aktif vatandaşlık portalında projenin sunumunun yapıldığını söyledi.

Sosyal girişimcilik sayesinde aktif kadınlar projesine örnek olarak Adana’da turizm şirketi sahibi olan Nesrin Göçhan örnek girişimci kadın olarak ziyaret edildi. Nesrin Göçhan girişimciliği ile ilgili geniş bilgi verdi. Akkoç Oteli’nde yapılan toplantı 2 gün sürdü.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2014, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42