ATATÜRK'Ü GÖREN SEMİHA NİNE OY KULLANDI

Adana'da 9 yaşındayken Atatürk'ü gören 93 yaşındaki Semiha Yaralı, tekerlekli sandalye ile geldiği okulda oy kullandı. Adana'da 9 yaşındayken Atatürk'ü gören 93 yaşındaki Semiha Yaralı, tekerlekli sandalye ile geldiği okulda oy kullandı.

ATATÜRK'Ü GÖREN SEMİHA NİNE OY KULLANDI

 
ADANA (İHA) -
Adana'da tekerlekli sandalye ile oy kullanmaya gelen cumhuriyetten 1 yaş büyük 93 yaşındaki Semiha Yaralı ilgi odağı oldu. 9 yaşında Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşarken Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü de görme imkanı bulan Semiha Yaralı, ilerleyen yaşı nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Ancak Semiha Yaralı, 1 Kasım seçimlerinde oy kullanmadan geri kalmadı. Kızı Derya Üçkayabaşı tarafından oy kullanacağı Borsa Anadolu Lisesi'ne getirilen yaşlı kadın, burada zemin katta oyunu kullandı. Semiha Yaralı, kullandığı oyunun memleket için hayırlı uğurlu olması dileğinde bulunarak, "Oy kullanmak bir vatandaşlık görevi, o nedenle gelip oyumu kullandım" dedi.
Derya Üçkayabaşı ise, annesinin 93 yaşında olduğunu, 9 yaşında Atatürk'ü gördüğünü, ilerleyen yaşına rağmen oy kullanmak isteyince getirdiğini ifade ederek, "Annem 18 yaşından bu yana bütün seçimlerde oy kullandı" dedi.
Üçkayabaşı, daha sonra annesini evine götürdü.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2015, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2