banner6

Barış için dua ettiler

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi’nin 300 üyesi, peygamberler kentini ziyaret ederek, tarihi yerleri dolaştı

Barış için dua ettiler

 

ADANA(İLKHABER) – Yaklaşık 60 bin dolayındaki üyesiyle Adana’nın en büyük sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED)Adana Şubesi, sosyal projelerle de üyelerine yardımcı oluyor. Bu çerçevede 300 kişilik bir kafileyle “Peygamberler kenti” diye bilinen Şanlıurfa’ya akın eden dernek üyeleri, tarihi mekanları gezdi ve bol bol dua etti.

Seyfi H. İyiyürek başkanlığındaki kafile, 8 otobüs ile Şanlıurfa’ya adeta çıkartma yaptı. Günübirlik geziye çıkan üyeler, yol yorgunluğuna karşın tarihi kentte Hz. Eyyub Peygamber’in mekanını ziyaret etti. Daha sonra da Balıklıgöl’e giderek, balıklara yem attı, dilekte bulundular, alış veriş merkezlerini dolaşıp keyifli anlar yaşadı.

TÜED Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, kendilerine üye arkadaşlarıyla böylesi anlamlı bir gezi düzenlemenin gururunu yaşadıklarını ifade ederek,” Bizi Şanlıurfa’da karşılayan Şanlıurfa Şube Başkanımız Mehmet Karagöz’e gösterdiği yakın ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Şanlıurfa gerçekten de çok güzel bir kent. Manevi zenginliğinin yüksek olduğu tarihi mekanda Hz. Eyyub Peygamber’in manevi huzurunda Türk milletinin huzur ve barış ortamında günlerini geçirmesi ve terör olaylarının sona ermesi için bol bol dua etik. Berat Kandili’ne denk gelen gezimizde yaptığımız duaların kabulü için yüce Allah’ımıza yakardık. Böyle bir günde hem üyelerimizle bir arada olduk, hem de güzel bir kenti görme fırsatı yakaladık. Üyelerimize de geldikleri için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

SIRADA KONYA VAR

Başkan İyiyürek, üyelerine yönelik bu tür gezilerini sürdürmeye devam edeceklerini ifade ederek, ”Sırada Konya var. Ardından da Peribacaları’nı görmek için Nevşehir’e gitmeyi planlıyoruz. Böylesi yerleri daha önce gezme fırsatı bulamamış olan arkadaşlarımıza bir fırsat doğacaktır.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 16:42

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER