Barışın tarafındayız

Seyhan Belediye Başkanı Karalar, Ankara’da yaşanan terör saldırısının ardından siyaha bürünen personeline acılarının büyük olduğunu belirterek, şöyle seslendi:

Barışın tarafındayız


ADANA (İHA) - Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ankara’da yaşanan terör saldırısı nedeniyle belediye çalışanlarıyla yaptığı görüşmede, “Acımız büyük” dedi.
Seyhan Belediyesi Hizmet Binası önünde siyah kıyafetleriyle bir araya gelen belediye personeline hitaben bir konuşma yapan Başkan Karalar, “Ankara’ya barış ve kardeşlik çağrısı yapmaya giden arkadaşlarımızı bizzat ben uğurladım. Onlarla vedalaşırken barışın ve kardeşliğin tarafı olduğumuzu asla unutmamalarını ve kendilerini provoke edecek tahriklere kapılmamaları gerektiği hususunu özellikle hatırlattım. Ülkemizin içerisinden geçtiği bu karanlık günlerin biran evvel sona ermesi yönünde barış ve kardeşlik temennilerini haykırmalarına tahammül edemeyenlerin düzenlediği kanlı saldırı ülkemizi çok derinden sarstı. Bu büyüklükte bir terör saldırısı Cumhuriyet tarihinde bir ilktir. Acımız büyük. Acımızı yaşarken hep söylediğim gibi barışın ve kardeşliğin tarafında olduğumuzu bir kez daha tekrarlıyorum” dedi.
DİSK Genel İş Adana Şube Başkanı Hüseyin Yaşar Gündoğdu ise Ankara’da yaşanan terör saldırısının hemen ardından kendi ailesinden bile önce Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın telefonla arayıp durumları hakkında bilgi aldığını söyledi. Şube Başkanı Gündoğdu, “Belediye başkanımızdan gelen bu telefonu ömrüm oldukça unutmayacağım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2