banner6

Bayramı mateme çevirmeyin

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, uzun yola çıkacak olan sürücüleri dikkatli olmaya davet etti:

Bayramı mateme çevirmeyin

 ADANA(İLKHABER) – Adana ESOB ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Kurban Bayramı tatili için sürücülere uyarılarda bulunarak “Bayram trafiğinde daha dikkatli araç kullanın” uyarısı yaptı.

Trafik yoğunluğunun yanı sıra, dikkatsizlik, hoşgörüsüzlük, acelecilik, kurallara uyulmaması, yorgun araç kullanılmasının kazaların artmasında önemli etken olduğuna dikkat çeken Başkan Sözütek, bayramların yaşama davet olduğunu, her sürücünün de bu bilinçle direksiyon başına geçmesi gerektiğini belirtti.

Birlik Başkanı Sözütek, sürücülere yola çıkacak araçların teknik özelliklerine uygun bakımlarını mutlaka yaptırmaları konusunda da ikaz ederken, ““Bayramda yas değil, sevinç, mutluluk yaşamak istiyoruz. Bayram trafiği kan gölüne dönmemeli. Bayram yerine,  trafiğe kurban olmayalım. Bayramı mateme çevirmeyin” dedi.

Başkan Sözütek özetle şunları söyledi:

“Bayram heyecanıyla dalgın, yorgun, uykusuz, özellikle alkollü ve uyuşturucu etkisi yapabilecek ilaç içerek araç kullanılmamalıdır. Yolculuk süresince ağır ve yağlı yemekler yenilmemelidir. Hava, yol ve görüş şartlarına göre hız ve fren mesafesi ayarlanmalı, sık sık mola verilmelidir. Kurallara titizlikle uyulmalı, hatalı sollama yapılmamalı, emniyet kemeri mutlaka kullanılmalıdır. Yağışlı hava şartları dikkate alındığında yağmur, çamur, sis görüşü azaltmakta, böyle yollarda daha dikkatli olunmalıdır. Araçların lastikleri hasarsız ve havaları tam olmalı,  Ayrıca, aracın aküsü, farları, silecekleri ile kalorifer, klima, havalandırma ve rezistansı kontrol edilmeli, varsa eksikleri mutlak giderilmelidir. Bu vesileyle, tüm ulusumuzun,  esnaf ve sanatkârlarımız ile vatandaşlarımızın barış ve huzur içerisinde bir Kurban Bayramı geçirmesini diliyor, selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2015, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER