Bozuk yolları vatandaş tamir etti

Vatandaşlar yollarda oluşan çukurlara araçların düşmemesi için kendi imkanları ile kum ve çimentodan harç yapıp çukurları doldurdu.

Bozuk yolları vatandaş tamir etti

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Vatandaşlar yollarda oluşan çukurlara araçların düşmemesi için kendi imkanları ile kum ve çimentodan harç yapıp çukurları doldurdu.

Adana’da kentin birçok yerinde bozuk yolları görmek mümkün. Bu bozuk yolları kimi zaman belediyeler yama yöntemiyle tamir etseler de belli bir süre sonra tekrar yollarda çökmeler medya gelmeye devam ediyor.

Son olarak Adana’nın Merkez Sarıçam İlçesi TOKİ Anadolu Lisesi civarında ki yolların bir kısmında çökmeler ve aşınmalar meydana geldiği görüldü. Vatandaşlar belediyeleri aramalarına rağmen kimse yolda oluşan çukurları kapatmaya gelmedi. Okulların açılmasına az bir zaman kala hala yapılmayan çukurlu yollar nedeni ile vatandaşlar ve araç sürücüleri zor anlar yaşadı.

 Mahalle sakinleri çareyi çukurları kendi imkanları ile kapatmakta buldu. Mehmet Şerif Dumrul ve beraberindeki mahalle sakinleri bir miktar çimento ve kum alarak harç yaparak, oluşan çukurları doldurdu. Kendileri harç yapan ve daha sonra yollardaki çukurları kapatan mahalle sakinleri herkes tarafından takdir edildi.

Mehmet Şerif Dumrul isimli vatandaş,TOKİ Sarıçam Anadolu lisesi civarındaki yolu çimentoyla doldurduklarını sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarla duyurdu. Dumrul, “Arabalar zarar görmesin, can kaybı olmasın diye, yoldaki çukur olan yerleri kapadık.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2015, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2