banner6

Bu gidiş, gidiş değildir

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, insanların kıyıldığı bir ülkede bayramın olamayacağını ve barışa sımsıkı sarılmak gerektiğine dikkat çekerek, ülkenin karanlığa gittiğini söyledi:

Bu gidiş, gidiş değildir

ADANA(İLKHABER) - Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bir insana Kürt, Türk, Alevi diye kıyanlar, bir düşmana değil insana kıydıklarını bilsinler. İnsana kıyılırken ne bayram olur ne de barış.” dedi. Çetin, halka “İnadına barış ve inadına sevgi sesleri yükseltelim.” diye seslendi.

SAVAŞA BİN KEZ HAYIR, İNADINA BARIŞ

Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan DABB ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, bir bayrama daha kan ve gözyaşının sel olarak aktığı bir ortamda girildiğine dikkat çekerek “Bizi biz yapan değerin adıdır bayram.  Ama öncelikle barıştır bayram, kardeşliktir. Hangi inanç, değer ve kökenden olursak olalım, farklılıklarımıza rağmen kol kola girmek ve birbirimize el uzatmaktır. Savaş naraları atılırken bile savaşa bin kez hayır, ‘inadına barış’ diye haykırabilmektir bayram” dedi.

“7 HAZİRAN’DAN SONRA NE OLDU Kİ?”

Türkiye’nin yaşadığı terör ortamının 7 Haziran seçimlerinin hemen ardından başladığına dikkat çekerek “Ne oldu da 7 Haziran’dan sonra bu terör birden yine çıkıverdi. Yazık oluyor bu ülkenin insanlarına. Kim istiyor savaşı, ne için istiyor, neyin bedelini ödüyor o gencecik fidanlar?” diye sordu ve şöyle devam etti: Ne oldu da barış ve kardeşlik türküleri söylenirken 7 Haziran’dan 2 gün sonra Türkiye kan gölüne döndü? Ülke karanlığa, batağa, iç savaşa gidiyor. Bu gidiş gidiş değildir, durmalıdır.” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NUN VECİZ ÇAĞRISI

Sözcük anlamı barış olan İslamiyet’in terörle bir arada anılamayacağını ve anılmaması gerektiğini de vurgulayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, bayramla ilgili değerlendirmesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptığı çağrıya da değindi. Çetin şöyle devam etti: Sayın Kılıçdaroğlu ‘Eğer kan duracak, akan kanı durduracaksan ve bunun şartı 400 milletvekiline ulaşmaksa ben üzerini tamamlayayım’ demiştir ve bu söz çok veciz, çok anlamlı ve düşündürücüdür.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2015, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER