Buda sınav kampı

Akademik başarısının yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda öğrencilerinin gösterdiği başarılarla dikkat çeken Adana Koleji, üniversiteye hazırlanan öğrencilerine yönelik özel bir kamp organizasyonu gerçekleştirdi.

Buda sınav kampı

ADANA (İLKHABER)- Akademik başarısının yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda öğrencilerinin gösterdiği başarılarla dikkat çeken Adana Koleji, üniversiteye hazırlanan öğrencilerine yönelik özel bir kamp organizasyonu gerçekleştirdi.

26 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında Adana Koleji’nde yapılan deneme sınavlarında başarı gösteren Adana Kolejli 17 öğrenci, Adana’nın sahil ilçesi Karataş’taki Çukurova Üniversitesi Uygulama Oteli’nde kampa alındılar. Adana Koleji Lise Müdür Yardımcısı Serap Eren başkanlığındaki kampta matematik öğretmenleri Enver Büyükbayram, Ahmet Canberk, fizik öğretmeni Ali Ezircan, kimya öğretmeni Esra Cura, biyoloji öğretmenleri Gözde Postallı, Semiha Çelik, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Saim Eryiğit görev aldılar. Gün boyu süren etkinliklerde öğrenciler güne sabah yürüyüşü, jimnastik ve ardından kahvaltı ile başlıyorlar.  Temel Yeterlilik Testi (TYT) deneme sınavları ve bu sınavların değerlendirmeleri sonrası neşe içinde yenilen öğle yemeğinin ardından sınav kampı maratonu tarama soruları ve çözümüyle devam ediyor. Çay saati ile soluklanan öğrenciler, tarama sınavı ve çözümleriyle güne devam ederken, sahil kenarında yenilen akşam yemeği sonrası, Alan Yeterlilik Testi (AYT) deneme sınavları ile gün sonlandırılıyor. Kampa katılan öğrencileri, başarı çizgisini daha yukarılara çekme çabalarından dolayı tebrik eden Adana Koleji Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdür Hande Melis Göksel, “Kampta bir arada olmanın mutluluğunu yüzlerinde taşıyan değerli öğretmenlerimiz ve geleceği güvenle emanet edeceğimiz, özgüveni yüksek, vatanını seven bireyler olarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin disiplin içindeki kamp hazırlığından mutluluk duyuyorum. Sınava tam motivasyonla girmeleri ve onların başarılarına destek olmak adına organize edilen kampta emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederken, üniversite sınavına girecek öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 14:25

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER