banner6

Budak: Ufuk noksanlığı var

SP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yakup Budak, “Bugüne kadar yöneticilerde ufuk noksanlığı hep oldu. Bu ufuk noksanlığı Adana’yı geriye düşürdü. Kent yönetimlerinde belli bir strateji ortaya koyup onu yerine getirmek gerekir.” dedi.

Budak: Ufuk noksanlığı var

Budak: Ufuk noksanlığı var

ADANA (İLKHABER ) Saadet Partisi (SP) Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yakup Budak ve Parti GİK Üyesi Süleyman Çalışkan gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Arslan Güneydoğu Matbaacılık ve Kağıtçılık A. Ş Yönetim Kurulu Başkanı Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Halil Arslan ve Yazı İşleri Müdürümüz Süreyya Uri ile görüşen Budak, yerel seçim çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

30 mart yerel seçimlerindeki çalışmalarını aktaran Budak, Adana’ya hizmet etmek için yola çıktıklarını söyledi. “Belediyecilik Milli Görüş’ün işidir” ifadelerini kullanan Budak, belediyeciliğin sadece asfalt döküp, kanalizasyonlarla uğraşma anlamına gelmediğini kaydetti. Belediyeciliğin  A’dan, Z’ye  her şeyle ilgilenmesi anlamına geldiğini ve kendilerinin de bunun bilincinde olarak hareket ettiklerini belirtti. Adana’da hizmet yapma imkanı olduğunu işaret eden Budak, “İmkanı var, kaynağı var inşallah biz yapacağız. “ dedi

Adana’da ileriyi görememe sorunu yaşandığına dikkat çeken Budak, “Bu güne kadar yöneticilerde ufuk noksanlığı hep oldu. Bu ufuk noksanlığı Adana’yı geriye düşürdü. Kent yönetimlerinde belli bir strateji ortaya koyup onu yerine getirmek gerekir. Yıllardır kısa vadeli günü kurtarmaya yönelik politikalar yapıldı. Bu politikalarda kente hep kaybettiriyor.  Uzun vadeli planlar hedefler belirlenmemesinden ve düşünülmemesinden kaynaklı kentin halini görüyoruz.. Adana’da uzun dönemli planlar yapılmaması ile karşı karşıya merkez ilçelerde hizmet farklılıkları var. Her yere adil hizmet götürülmesini sağlamak bizim amacımız.” diye konuştu.

Budak, Adana’da yaşanan işsizlik konularına da değindi. Yeni iş sahalarını açmak ve yeni istihdam projelerinin olduğunun altını çizen Budak, bunun içinde 2. Organize Sanayi Bölgesi kurulması yönünde çalışmalarının olacağını vurguladı.

Arslan Güneydoğu Matbaacılık ve Kağıtçılık A. Ş Yönetim Kurulu Başkanı Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Halil Arslan ise ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Seçim sürecinin Adana ve Adanalılar için önem arz ettiğini vurgulayan Arslan, Budak ve ekibine  çalışmalarında başarılar diledi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2014, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42