banner6

Burası otopark değil, sokak

Adana’da otopark sorunu gün geçtikçe büyüyor. Kaldırımlar başta olmak üzere ana yollar ve ara sokaklar park edilmiş araçlardan geçilmiyor.

Burası otopark değil, sokak

 

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da otopark sorunu gün geçtikçe büyüyor. Kaldırımlar başta olmak üzere ana yollar ve ara sokaklar park edilmiş araçlardan geçilmiyor.

2015 yılı Kasım ayına kadar ki sürede Adana’daki motorlu araç sayısı 580 bin 332’ye ulaştı. Artan araç sayısıyla birlikte kentte ciddi anlamda otopark sıkıntısı çekilmeye başlandı. Ana yolların kenarları kaldırımlar dahi araç işgalleriyle doluyor. Özellikle ara sokaklara bakıldığında ise durumun ciddiyeti daha iyi görünebiliniyor. Ara sokaklarda kaldırımların tamamı dahil, yollara kadar her yana araçlar pak edilmiş durumda. Vatandaşlar araçlar nedeniyle kaldırımları kullanamıyor. Kimileri apartmanlarına girebilmek için büyük uğraşlar veriyor. 

 

Otoparka dönmüş ara sokaklara sürücülerin araçlarını daha sık park etmelerinin sebebinin trafik cezası kesilmesi ihtimalinin daha düşük olması olarak gösteriliyor. Ana yollarda duran araçlara trafik polisleri tarafından ceza kesilebiliniyor. Ancak ara sokaklara pekte kimsenin karışmadığı görünüyor. Vatandaşlar, artık kaldırımları gönül rahatlığıyla kullanabilmek istediklerini belirtti. Ara sokakların adeta otoparklara döndüğünü dile getiren vatandaşlar kent merkezinde birçok sokak da durumun bu şekilde olduğunu vurguladı. Kentin yöneticileri ve mülki amirlerine seslenen vatandaşlar, yaşanan bu otopark sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini vurguladı.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2016, 16:43

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER