banner6

Büyüksaat esnafı isyanda!

Büyüksaat ve civarında başlatılan restorasyon çalışmaları devam ederken, çevre esnafı yetkililere çağrıda bulundu.

Büyüksaat esnafı isyanda!

 

Halil İbrahim UĞUR

 

ADANA (İLHABER)- Adana’da Ali Münif Yeğenağa Caddesi Sokak Sağlıklaştırılması Restorasyon Uygulaması çalışmaları devam ediyor. 11 Şubat 20013 tarihinde 2 milyon 966 bin 380.99 TL sözleşme bedeli ile yapılan ve 7 Aralık 2013 tarihinde tamamlanması gereken çalışmalar hala devam ederken çevre esnafı isyan ediyor.

 

 

İhale tarihi üzerinden 8 aydan fazla bir zaman geçtiğini ve hala çalışmaların devam ettiğini söyleyen bölge esnaflarından Ali Uyanık, esnaf olarak çok sıkıntılı bir dönem yaşadıklarını vurguladı. Devam eden çalışmalar nedeniyle bir çok esnafın işyerini kapatmak zorunda kaldığını belirten Ali Uyanık, “Yağ Camii ve Büyüksaat olarak bilinen Ali Münif Yeğenoğlu Caddesi’nde 2 yıl önce başlatılan restorasyon çalışması 1 yıl bile sürmeyecekti. Ama hala çalışmalar devam ediyor ve buradaki esnaf perişan durumda.” dedi.

 

Bölge esnafı olarak çok mağdur olduklarını belirten Ali Uyanık, “Rekabet etme gücünü kaybeden esnaf, tadilat çalışmaları nedeniyle ve bölgenin tamamen trafiğe kapatılması sonucu işyerini kapatmak zorunda kaldı. Bir çok esnaf arkadaşımız işyerini kapatıp buradan gitti.” ifadelerini kullandı.

 

Yaklaşık 2 ay önce Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün bölgeye gelerek bazı incelemelerde bulunduğunu ve çalışmaları en kısa sürede tamamlayacakları müjdesini verdiğini belirten Ali Uyanık, “Sayın Başkanımız Hüseyin Sözlü Bey’in buraya gelmesi nedeniyle çok sevinmiş ve mutlu olmuştuk. Ancak, aradan onca zaman geçti çalışmalarda bir ilerleme olmadı. Büyüksaat esnafı yine toz toprak içinde ve bölge hala trafiğe kapalı durumda.” diye konuştu.


Ali Münif Yeğenağa Caddesi’ndeki çalışmaların bitirilmesi için başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü olmak üzere diğer tüm yetkililerden yardım isteyen Ali Uyanık, “Büyüksaat esnafı isyanda, bu çalışmalar ne zaman bitecek? Kimse bir şey söylemiyor. Esnaf olarak biz çok mağduruz. Çalışmalar yaklaşık 2 yıl önce başladı ve hala devam ediyor. Yetkililer bizim sesimize artık kulak versin.” dedi.

 

BÜYÜKSAAT, ÜCRETSİZ OTO PARKA DÖNDÜ

Bu arada yapılan çalışmalar nedeniyle, Büyüksaat trafiğe kapatılırken, trafiğe kapatılan cadde otoparka dönüştü. Kent merkezine gelen sürücüler araçlarını Yağ Camii önüne bırakırken yine cadde boyunca araçların park edildiği görüldü. Öte yandan Büyüksaat Kulesi’ndeki restorasyon çalışmaları devam ederken, çok az sayıda işçinin çalıştığı görüldü.

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2014, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER