banner6

CHP Genel Başkanı 3 Haziran’da Adana’ya gelerek tarım sektörünün paydaşlarıyla buluşacak, çadırda yaşayan tarım işçileriyle görüşecek

Kılıçdaroğlu çiftçileri dinleyecek

CHP Genel Başkanı 3 Haziran’da Adana’ya gelerek tarım sektörünün paydaşlarıyla buluşacak, çadırda yaşayan tarım işçileriyle görüşecek

ADANA(İLKHABER)  – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çukurova çiftçisinin sorunlarını dinlemek üzere “Adana Tarımına Sahip Çıkıyor” gündemli bir günlük program için 3 Haziran’da Adana’ya gelecek.

ÇADIRLARDA YAŞAYAN TARIM İŞÇİLERİNİ ZİYARET EDECEK

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, yaptığı yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun Adana İl Örgütü’nün davetlisi olarak Adana’ya geleceğini ve tarım sektörünün paydaşlarıyla buluşacağını bildirdi. Kılıçdaroğlu’nun 3 Haziran’da “Adana Tarımına Sahip Çıkıyor” gündemli bir günlük programında önce tarım sektörünü temsil eden sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geleceğini aktaran Barut, Kılıçdaroğlu’nun daha sonra Karataş ovasında pamuk tarlalarında çalışan ve çadırlarda yaşayan tarım işçilerini ziyaret edeceğini kaydetti.

ÇİFTÇİLER KONUŞACAK KILIÇDAROĞLU DİNLEYECEK

Tarımın, hem kent hem de ülke ekonomisinin belkemiği durumunda olduğuna işaret eden Barut, Kılıçdaroğlu’nun öğleden sonra ise Seyhan Oteli’nde Adana’nın tüm ilçelerinden çiftçilerin katılımıyla gerçekleştirilecek “CHP İktidarında Çukurova’da Tarım” konulu toplantıda sorunları bizzat çiftçilerin ağzından dinleyeceğini dile getirdi. 

PARTİLİ-PARTİSİZ TÜM ÇİFTÇİLERE DAVET

Barut, “AKP iktidarında uygulanan iç ve dış politikalar sonucu bitme noktasına gelen tarımın ayağa kaldırılmasıyla ülke ekonomisinin rayına gireceğini biliyoruz. Tarım sektöründe yaşanan sorunları da yakından biliyoruz ancak çiftçilerimizin sorunlarını bizzat kendilerinin anlatabileceği bir ortam yaratıp, Türkiye’nin dikkatini tarıma çekmek için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Adana’da partili-partisiz ayrımı yapmaksınız tarım sektörünün paydaşlarıyla bir araya gelecek. Saat 15.00’te Seyhan Oteli’nde yapılacak ‘CHP İktidarında Çukurova’da Tarım’ konulu toplantıya tüm çiftçilerimizi ve tarım sektörü içinde faaliyet gösteren yurttaşlarımızı bekliyoruz.” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 16:40

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER