CHP’de bayramlaşma töreni düzenlendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanlığı’nın Ziyapaşa Bulvarı üzerindeki binalarının önünde bayramlaşma töreni gerçekleşti

CHP’de bayramlaşma töreni düzenlendi

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanlığı’nın Ziyapaşa Bulvarı üzerindeki binalarının önünde bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Arife günü gerçekleşen Kurban Bayramı bayramlaşma töreni saat 14:00’da başladı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşmanın ev sahipliğini CHP İl Başkanı Gökhan Yağ yaptı. CHP Milletvekilleri, İbrahim Özdiş, Zülfikar İnönü Tümer, Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ilçe başkanları ve örgüt yöneticileri, gençlik ve kadın kolları başkanları ve yöneticileri, meclis üyeleri ile partililer katıldığı bayramlaşma töreni yaklaşık 2 saat sürdü.

CHP Adana İl Başkanı Gökhan Yağ, bayramların küslüklerin, dargınlıkların sona erdirildiği günler olduğunun dile getirerek, “Ülkemiz ve halkımız zor günler geçiriyor. Bugün en büyük sorunumuz olan terör nedeniyle toplumsal barışımız tehdit altında. Suriye’de yaşanan iç savaşın olumsuz etkilerini de en ağır şekilde yine ülkemiz yaşıyor. 13 yıldır uygulanan ekonomik politikalar nedeniyle halkımız bir yandan da yoksullukla mücadele ediyor” dedi.

1 Kasım erken genel seçimlerinin hem Cumhuriyet’in devamı hem halkın refahı için yaşamsal öneme sahip olduğunu vurgulayan İl Başkanı Yağ, 1 Kasım seçimlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarihsel bir sorumluluğu bulunduğu söyledi. Yağ, “Gün küslük, dargınlık değil birlik günüdür. Gün yoksulluğa, zulme karşı mücadele, çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için birleşme günüdür. Hep birlikte kişisel kaygıları bir kenara bırakmalı ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için ‘Önce insan, önce birlik, önce Türkiye’ diyerek el ele vermeliyiz” şeklinde konuştu. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2015, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2