banner6

Diyet programıyla fark yaratıyor

Diyetisyen İrem Şen Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi diyabet (şeker hastalığı), şişmanlık (obezite), sağlıklı kilo alma, yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları ve bu rahatsızlığı olanlara uygun hazırladığı diyet programlarıyla fark yaratıyor. Diyetisyen İrem Şen, bugün Adana'nın en popüler isimlerinden birisi konumunda.

Diyet programıyla fark yaratıyorRöportaj: Murat Yıldırım

İki yıl önce kurduğu Diyetisyen İrem Şen Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi'yle adından sıkça söz ettiren İrem Şen, iş ve cemiyet hayatının birçok tanınmış ismine uyguladığı diyet programlarıyla beğeni topluyor. Diyetisyen İrem Şen, "Mesleğimde inanılmaz mutluyum." dedi.
İrem Hanım öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?
"1992 Adana doğumluyum. 2014 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi'nden mezun oldum. Tüm stajlarımı Ankara Hacettepe Üniversitesi'nde tamamladım. Sonrasında Adana'daki bazı hastane ve tıp merkezlerinde çalıştıktan sonra kendi kliniğimi açtım. 2 yıldır kendi kliniğimde hizmet veriyorum."

Bu mesleği seçme sebebiniz nedir? Sağlıklı beslenme konularına hep ilginiz var mıydı yoksa üniversite sınavı öncesi 'hangi bölümler iyidir' diye değerlendirip 'diyestisyen' olmaya mı karar verdiniz?
"Aslında lise yıllarımda böyle bir fikrim hiç yoktu. Daha çok diş hekimliği ve tıp fakültesi tercihlerim arasındaydı. Tercih döneminde ani gelişen bir karardı diyebilirim. Ama şu anda sorsanız asla başka meslek duşünmezdim bile. Çünkü mesleğimde inanılmaz mutluyum. Sağlıklı beslenme konusunda açıkçası üniversitenin ikinci yılı gibi bilinç oluşmaya başladı."
"AİLEME ZAMAN AYIRIYORUM.
SPOR YAPIYORUM"
Diyetisyen olmasaydınız hangi mesleği tercih ederdiniz?
"Diş hekimliği."
Mesleğinizden arta kalan zamanlarda en çok nelere vakit harcar, ne yapmaktan zevk alırsınız?
"Zamansızlıktan vakit bulamasam da elimden geldiğince mesleğimle ilgili kitapları takip ediyorum. Aileme zaman ayırmaya çalışıyorum ve spor yapıyorum."
"MANTARLI YEMEKLER VE KURU
BAKLAGİLLİ SALATA FAVORİM"
Evde yemek yapar mısınız? Yapmaktan en zevk aldığınız yemek nedir ve tarifinizi bizimle paylaşır mısınız?
"Zaman buldukça pazar günleri yeni tarifler denemeye çalışıyorum. Mantarlı yemekler ve kuru baklagilli salatalar favorim."
Düzenli spor yapıyor musunuz?
"Haftanın üç günü sabah mutlaka spor hocam eşliğinde yaparım."
Modayı takip eder misiniz?
"Modadan çok kendime yakışanı giyinmeyi seviyorum. Dergilerden de takip etmeye çalışıyorum."

 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 18:57

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER