banner6

Durak kabusu

Sürücüler otobüs duraklarına araç park etme konusunda çağ atladı. Bu kez hem kaldırımdaki durağa, hem de otobüsün duracağı alana araç parkları yapıldı.

Durak kabusu

 

Karataş Bulvarı üzerinde bulunan Cumhuriyet Metro İstasyonu önünde bulunan otobüs durağı önüne bir otomobilin park ettiği görüldü. Yolcular bu nedenle durağa yanaşmak isteyen araçlara binmekte zorluk çekti. 2. Araçta kaldırımdaki durağa park edince toplu taşıma aracı bekleyen kişiler ne yapacaklarını şaşırdı.

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Toplu taşıma araçlarına ait duraklara otomobil park eden sürücüler bu kez hem sürücüleri hem yayaları çıldırttı.

Karataş Bulvarı üzerinde bulunan Cumhuriyet Metro İstasyonu önünde bulunan otobüs durağı önüne bir otomobilin park ettiği görüldü. Yolcular bu nedenle durağa yanaşmak isteyen araçlara binmekte zorluk çekti. Buda yetmezmiş gibi kısa bir süre sonra yine aynı durağa 2. bir otomobil yanaştı. Ancak bu otomobil sürücüsü aracını yola park etmek yerine durağın bulunduğu kaldırıma park etmeyi uygun buldu. Ardından birkaç sürücü daha aynı yöntemle otomobillerini park edince bu kez kaldırımda toplu taşıma aracı bekleyen yayalar ne yapacağını şaşırdı. Yayaların uyarılarına rağmen sürücüler uzun süreliğine otomobillerini park ederek araçlarının yanından ayrıldı. Yayalar ne kaldırımda durak olarak belirlenen yerde bekleyebildiklerini, nede yolda park eden araç nedeni ile otobüslere bine bildiklerini anlattı.

Park eden otomobillerin yanı sıra kaldırımların orada bulunan işyerlerinin de malzemeleri ile kaldırım işgali gerçekleştirmesi kaldırımı kullanmak isteyenlere de zor anlar yaşattı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2014, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42