banner6

Durak, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı görevine iade edildi

İçişleri Bakanlığı'nca hakkındaki soruşturmaların selameti açısından Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan ve 2 ayda bir tebliğ edilen 'Görevden uzaklaştırma' yazısı gelmeyince, 4 yıl sonra belediyedeki makamına 1 Nisan'da oturan Aytaç Durak, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanlığı görevine de iade edildiğini açıkladı.

Durak, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı görevine iade edildi    
  ADANA (İHA) -   Durak, düzenlediği basın toplantısında 2009 seçimlerinde MHP'den Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesinin ardından, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı görevinden de alındığını söyledi. Bu görevinden alınmasına itiraz ettiğini belirten Durak, "Danıştay'a başvurdum. Danıştay, tam bir yıl sonra yürütmeyi durdurma kararı verdi. Durdurma kararını alıp göreve başlayacaktım ki, kararı aldığım günün ertesinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimden alındım. Alınmasam gidip oradaki görevime başlayacaktım. Belediye başkanlığı görevimden alınınca orada başlayamadım. Çünkü başkanlık sıfatım olması gerekiyordu. Yargı kararı bana veriyor 'Gel göreve başla' diyor. Ben gidip başlayacakken buradaki sandalyemi çektiler altımdan" dedi.
  Yargı yolunu bırakmadığını, yargının ilk dilekçesine lehine karar verdiğini ancak, İçişleri Bakanlığı'nın itiraz ettiğini söyleyen Durak, "En yüksek merci olan Danıştay İdare Dava Daireleri'ne konu taşındı. Orası da 5 yıl sonra lehime karar verdi. Ancak, bu kez de seçim geldi. 5 yıl da orası bekletmiş. Her zaman Adanalılar bana güvendi. Ben de onların güvenini boşa çıkarmadım. Hem benim görevden alınmam tesadüf değil, hem Türkiye Belediyeler Birliği görevinden alınmam tesadüf değil. Hem bu tebligatın bana bugüne kadar geciktirilerek yapılması da tesadüf değil" diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2014, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER