Esnaflar korsan gösteri mağduru

Adana’da son dönemlerde yaşanan çatışma süreci kentlerde de esnafları olumsuz etkiliyor. Esnaflar yaşanan korsan gösteriler nedeniyle birçok gün kepenk açamaz duruma geldiklerini belirtiyor.

Esnaflar korsan gösteri mağduru

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana’da son dönemlerde yaşanan çatışma süreci kentlerde de esnafları olumsuz etkiliyor. Esnaflar yaşanan korsan gösteriler nedeniyle birçok gün kepenk açamaz duruma geldiklerini belirtiyor.

Adana’nın güney mahallelerinde meydana gelen korsan gösteriler esnafları canından bezdirdi. İşyerlerinin zarar görmemesi için kapatan esnaflar, kimi zamanlar günlerce iş yapmadan evlerinde oturmak zorunda kalıyor. Durumdan şikayetçi olan esnaflar kendileri üzerinde bir takım baskılarında olduğunu hatırlattı. Bu nedenle fotoğraf çektirmek istemeyen esnaflar, kendilerinin arada kalan insanlar olduğunu öne sürdü. Birçok esnafın bu olaylar nedeni ile dükkanlarını kapattığını anlatan esnaflar, kimi vatandaşların bile evlerini satarak başka semtlere taşındığını söylediler.

Esnaflar, kentin bazı mahallelerinde eylem yapılıyor, ateş yakılıyor. Ardından polis ekipleri geliyor. TOMA’larla kapatılan yolları açıyor, yakılan ateşleri söndürüyor. Ancak bu kez de çatışma ortamı yaşanıyor. Polis tanzikli suyla eylem yapanlara müdahale ediyor. Su sıkıyor. Eylemcilerde taş, molotof kokteyli ve benzeri maddeler atıyorlar. Olan biz esnaflara oluyor. Kepenk kapatmak zorunda kalıyoruz. Kapatmazsak dükkanımız mallarımız yanıyor. Bir tek bizler değil evlerde de zararlar meydana geliyor. Artık bizler bu olayların son bulmasını istiyoruz” dediler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2015, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2