banner6

Filiz Makarna ile farklı lezzetler

Türkiye’nin 40 yıllık vazgeçilmez lezzeti Filiz, 20 Mart tarihinde Adana’da düzenlenen özel etkinlikte makarna severler ile bir araya geldi.

Filiz Makarna ile farklı lezzetler

 


Geleneksel Türk mutfağının temsilcisi Filiz makarnanın marka yüzü şef yazar Ebru Omurcalı’nın Anadolu’yu bir uçtan bir uca gezeceği etkinlikler serisinin ikincisi Adana’da gerçekleştiriliyor. Geleneksel Türk mutfağının temsilcisi Filiz makarnanın marka yüzü şef yazar Ebru Omurcalı, Gizerler Mavi Bulvar Şubesi’nde Adanalılar ile buluşarak, makarnanın doğru pişirilmesi ve doğru soslar kullanılması halinde kilo problemi yaratmayacağını söyledi.Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Geleneksel Türk mutfağının temsilcisi Filiz makarnanın marka yüzü şef yazar Ebru Omurcalı, makarnanın doğru pişirilmesi ve doğru soslar kullanılması halinde kilo problemi yaratmayacağını söyledi.

Filiz Makarna ve Ebru Omurcalı, Adana’da makarna severlerle buluştu. Geleneksel Türk mutfağının temsilcisi Filiz makarnanın marka yüzü şef yazar Ebru Omurcalı’nın Anadolu’yu bir uçtan bir uca gezeceği etkinlikler serisinin ikincisi Adana’da gerçekleştiriliyor. Adanalı hanımlar başta olmak üzere, ziyaretçilerin sıcak ilgisiyle gerçekleşen, 21 Mart tarihinde de devam edecek etkinliklerde; katılımcılar hem şef yazar Ebru Omurcalı ile sohbet etme hem de Adana mutfağının eşsiz lezzetleriyle yeniden yorumlanan çok özel makarnaları tatma fırsatı bulurken, sürpriz hediyelerin de sahibi oldular. Anadolu turunun ikinci etabında Gaziantep’ten sonra, Adana’nın büyüleyici atmosferinde gerçekleşen etkinliklerde, şef yazar Ebru Omurcalı Adana’nın geleneksel lezzetlerinden Etli Patlıcan Tava ve Acıbekli Pilavı kendine has yorumuyla ziyaretçilerin beğenisine sundu.

ADANALILARLA BULUŞTULAR

Adana Gizerler Market'te gerçekleşen, 21 Mart'ta da Çetinkaya Market’te makarna severlerle bir araya gelecek olan Ebru Omurcalı, “Makarna Türk mutfağının ve sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden olduğu gibi tüm dünyada da sağlıklı olması sebebiyle en çok tercih edilen gıdalardan biri. Günlük yaşamın içerisinde haliyle unutulan ve özlediğimiz Anadolu lezzetleri var. Filiz Makarna, geleneksel Türk mutfağının temsilcisi vizyonuyla benim bu lezzetleri makarnayla yeniden gün ışığına çıkarmama destek oldu. Bu nedenle Filiz ile Anadolu'nun farklı kültürlerine ait yüzlerce tarifi, sofralarımızın vazgeçilmezi makarnayla yeniden yorumlayarak “Makarnanın Kitabı”nda bir araya topladık. Makarnanın Kitabı’nı yazmak hep aklımdaydı. Bu kitap ve tariflerim, Türkiye’nin özenle seçilmiş durum buğdaylarından üretilen Filiz Makarna ile lezzet buldu.” dedi.

MAKARNA KİLO YAPMAZ

Unutulmaya yüz tutmuş yemekleri gün yüzüne çıkarttıklarını anlatan Omurcalı, “Onları makarna sosu olarak hazırladığımda çok ilgi çekiyor. Çok yoğun ilgiyle karşılanıyoruz. Özellikle bayanların kendi bildikleri yemekleri farklı bir şekilde gördükleri zaman çok beğeniyorlar etkileniyorlar. Bizler makarnada sos olarak belli şeylere kıymalı, yoğurtlu, peynirli gibi. Benim yaptığım bu çalışma onların çok ilgisini çekiyor. Makarna zaten çok sağlıklı bir gıda. Makarnanın besin değerinden özelliklerinden bahsediyorum. Aslıda çok interaktif ve birebir uğraştım bir çalışma oluyor. Kilo alma endişesi ile makarna yemeyenlerle karşılaşıyoruz. Makarna çok ağır soslarla tüketilmediği sürece tok tutma özelliğine sahip ve kan şekerini yavaş yavaş yükseltmesinden dolayı da uzun süre tok tutuyor. Sağlıklı bir gıda aynı zamanda. Bunu öğrendikleri zaman bir anlamda da seviniyorlar. Uzak durdukları bir şeyin aslında önemli bir besin kaynağı olduğunu öğreniyorlar. Bir tek soslara dikkat etmek lazım. Yağlı, salçalı ağır soslar yerine daha hafif soslarla tüketebilirler. Doğru soslar ve doğru pişire bilirseniz makarna kilo yapmaz” diye konuştu.

ADANALILARDAN YOĞUN İLGİ

Gizerler Market Mavi Bulvar Şubesine alış veriş yapmaya gelenler Ebru Omurcalı’nın Makarnalı Etli Patlıcan Tava ve Makarnalı Acıbekli Pilavı tattı. Kendilerine ikram edilen birbirinden lezzetli makarnaları yiyenler Omurcalı, ile sohbet ederek bu tatların sırrını öğrenmeye çalıştı. Askere gidecek olan bir kişide Ebru Omurcalı’nın birbirinden lezzetli yiyeceklerini tatmak için Gizerlere gelerek makarnadan yedi.

Filiz’in marka yüzü Ebru Omurcalı’nın Anadolu’daki lezzet turu önümüzdeki ay Karadeniz ile devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42