banner6

GAP Arena’da “Kutlu Doğum” coşkusu

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’le birlikte Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.

GAP Arena’da “Kutlu  Doğum” coşkusu


 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) -Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından organize edilen ve GAP Arena Stadyumunda gerçekleştirilen etkinliğe Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve binlerce vatandaş katıldı.

 

Etkinlikler Kur’an-ı Kerim okunması ile başlarken, konuşmacılar ise Kutlu Doğum Haftası’nın önemini anlattı. Gecede konuşan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; Peygamberler şehrinde yapılan etkinliğin anlamlı olduğunu belirterek, "Şanlıurfa'da Kutlu Doğum Haftası’nı şanına yakışır bir şekilde kutluyoruz. Tüm Şanlıurfalı hemşerilerime teşekkür ediyorum." dedi.

 

Kutlu Doğum Haftası programına katılan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ise, tribünü dolduran vatandaşlara kendi elleriyle gül dağıtıp gecenin önemini  şöyle dile getirdi:

"Şanlıurfa, sıradan bir şehir değil. Urfa'da efendimizi yad ediyorsak peygamberimizin kutlu doğumunu idrak ediyorsak, Resulü Ekrem’in her fırsatta ‘Ben İbrahim'in zürriyetindenim’ sözünü hatırlamak zorundayız. O burada bu topraklarda Nemrutlara karşı mücadele verdi. Putları yok etti, yüreklerdeki putları silmek için çaba gösterdi. Ateşe atılmalarla imtihan edildi. Samimiyetle geçti hicret etmeye karar verdi. Mısır'a gitti, Filistin'e gitti. Elini açtı, 'Bana salih bir evlat ver' dedi. Din önce Allah'a karşı samimi olmaktır. Müminin Allah'la ilişkisi ancak samimiyetle olur, asla menfaat ilişkisine dönüştürülmez. Urfa'nın çok manevi büyük zenginlikleri var. ”

 

Konuşmaların ardından Türkçe ve Kürtçe ilahiler söylenirken etkinliğe katılan vatandaşlar da ilahilere zaman zaman eşlik etti. Gecenin sonunda organizasyon çerçevesinde kurayla belirlenen on kişi Umre gezisi kazandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2014, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42