Gençlere korkunç tuzak! O oyunlar tehdit ediyor..

Son zamanlarda artan korkunç olayları tetikleyen bir gelişme yaşanıyor aslında anne ve babalar fark etmeden. Bir çok bilgisayar oyununda evden kaçmaya teşvik eden gelişmeler yer alıyor. Bu durumda anne ve babaların farkında olmadan çocuklarını büyük tehlikeye atıyor.

Gençlere korkunç tuzak! O oyunlar tehdit ediyor..

 

 

Description: ençlere korkunç tuzak! O oyunlar tehdit ediyor..

0 0 0

Gençlere büyük tehdit oluşturan Evden Kaçış oyunları gençlerin beynini yıkamaya ve evden kaçma isteklerini artırdığı iddia ediliyor.  Evden kaçma isteği ve evden kaçarak daha iyi bir yaşam sürme ve ailesine yük olmama isteği büyğk bir beğeni kazandı. Çok sayıda gerilim filmine konu olan ‘evden kaçış’ Oyunları büyük ilgi görüyor.

En az 2, en fazla 5 kişiyle oynanan oyunun maksadı, 60 dakika içinde ipuçlarını bulup, gizli şifreleri çözüp evden çıkmak. Şimdilik çok bilinmese de gittikçe yaygınlaşan ve her geçen gün bilinirliği artan oyun evleri Bursa’da da hizmet veriyor. Oyun evlerinin güvenilirliği de çok önemli. İsmi duyulan ve marka olmuş yerlerin tercih edilmesi, katılımcıların güvenliği açısından oldukça önem arz ediyor.

Evden kaçış oyunu, belli kurallar çerçevesinde oynanıyor. Bu kurallardan bazıları şöyle; oyun alanına kesici, delici, yakıcı ve benzer aletlerle girmek, yiyecek, içecek getirilmesi ve içeride sigara içilmesi, kamera, cep telefonu ve benzeri cihazlarla oyun alanını görüntülemek ve bu görüntüleri paylaşmak kesinlikle yasak. Rezervasyon işlemlerini oyunun resmi internet sitesinden yapmak mümkün. Oyun 60 dakika sürüyor ve 160 metrekarelik bir alanda gerçekleşiyor. 60 dakikalık bu benzersiz eğlencenin fiyatı da oldukça makul. 2 kişilik grup fiyatının 100 lira olduğu oyunda, 3 kişilik fiyat 120, 4 kişilik 140 ve 5 kişilik grup fiyatı ise 150 lira. Sabah 9’da başlayan eğlence, yarım saatlik aralarla 10 seans halinde gece yarısına kadar sürüyor.

Bu deneyimi Bursalılara sunanlardan biri ise ’Bursa Exit’ markasıyla Alper Atar ve Mutlu Özpiro ikilisi. Bursa Görükle’de evden kaçış oyunu hizmeti veren ‘Bursa Exit’in kurucusu Mutlu Özpiro, “Bu işe Alper Atar ile birlikte girdik ve geliştirdik. Senaryosu bize ait. Bursa’da bu alanda ilk olduk. İşimizi severek yapıyoruz, Bursalıların da il dışından gelen öğrencilerin de olumlu tepkilerini aldık. Yeni oyun alanımızı da yakın zamanda hizmete sunduk” diye konuştu.

Franchise verdiklerini belirten Özpiro, “belli bir ücret karşılığında, bayilik kapsamında hizmet veriyoruz. Bunlar isim kullanma hakkı, tam donanım oyun, konsept kullanımı ve dekor montajı, kurumsal kimlik ve Reklam hizmetleri, personel eğitimi, Exit bünyesinde yeni kurulan oyun ve senaryolarla güncellenmesi gibi hizmetler veriyoruz” şeklinde konuştu.

Ayrıca Özpiro, Exit’in ikinci oyunu Exit Hostel’in de önümüzdeki hafta hizmete gireceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2015, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2