banner6

Hainlerin yüzünü güldürmeyeceğim

Diyarbakır’da pusu kurularak evinin önünde şehit edilen POLİS memuru Osman Bal’ın baba ocağına ateş düşerken, şehidin kızı, ağlamayacağını söyledi ve ekledi:

Hainlerin yüzünü güldürmeyeceğim

 

  ADANA (İHA) - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Osman Bal’ın Adana’nın Kozan ilçesindeki baba evinde yas var. 

Önceki gece geç saatlerde Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde görev dönüşü evinin önünde kimliği belirsiz kişilerce kurulan pusuda şehit edilen polis memurunun baba evi matem yerine döndü. Adana’nın Kozan ilçesi Bulduklu Mahallesi'ndeki baba evinde dün sabah saat 05.00’de acı haberi alan ailesi yıkıldı. Şehit evi ve çevresi Türk bayrakları ile donatılırken, taziye ziyaretine gelen köylüler ve yakınları aileye başsağlığı dilediler.

  Şehit Babası Durdu Bal (63), “Oğlum yirmi yıldır polislik yapıyor. On yıldır Diyarbakır’da görevliydi. Bir heykelin yıkılmasından sonra yapılan saldırılar sonucu oğlumda şehit oldu. Ne diyeyim vatan sağ olsun” dedi.

  Anne Hatun Bal (61) oğlunun çok iyi bir insan olduğunu herkese iyilik ettiğini belirterek, "Konuşacak laf bulamıyorum. Allah arkadaşlarını korusun. Allah o hain pusuyu kuranların Allah belalarını versin” diye konuştu.

  Bir süredir dedesi ve babaannesinin yanında kalan ve üniversite sınavını kazanarak fakülteye gidecek olan şehit polis memuru Osman Bal’ın kızı Özge Bal (17) şunları dile getirdi:

  “Dimdik ayaktayım söz verdim ağlamayacağıma. On gün önce babam gibi polis olan ve o da Diyarbakır’da görev yapan amcam Mutlu’nun düğününü çaldık. Burada 10 gün öce evimizde bayram düğün vardı şimdi ise yas var. Bizleri babasız bıraktılar. Allah onları da babasız bıraksın. Ağlamayacağım onların yüzünü güldürmeyeceğim. Ben babamın kızıyım Dimdik ayakta duracağım. Hiç kimse benim ağladığımı göremeyecek. O şerefsizleri sevindirmeyeceğim. Allah bu acının kat katını onlara yaşatsın. Benim babamı benden aldılar. Allah onların kökünün kurutsun.

  Şehit polis memuru Osman Bal’ın cenazesi dün Diyarbakır’da yapılacak törenin ardından memleketi Adana’nın Kozan ilçesine getirildi.

  Şehidin cenazesi bugün Bulduklu Mahallesi'nde toprağa verilecek.

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2014, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER