banner6

Halkımız, normalleşme bekliyor

CHP Adana Milletvekili Tümer, FETÖ’nün giriştiği kalkışmadan sonra gittiği Pozantı’da vatandaşların sorunlarını dinledi:

Halkımız, normalleşme bekliyor

ADANA(İLKHABER) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, tüm vatandaşların Türkiye’nin normalleşme sürecine girmesini sabırsızlıkla beklediğini vurguladı.
CHP Pozantı İlçe Başkanı Şenol Eroğlu, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuray Erçen Güven, İlçe ve ilçe kadın kolları yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra CHP’lilerle birlikte ilçedeki esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Tümer, 15 Temmuz darbe girişiminin vatandaşlarda derin izler bıraktığını söyledi.
“BAĞIMSIZLIĞIMIZ DA EKONOMİMİZ DE ÖNEMLİ”
İktidarın OHAL kapsamında gerçekleştirdiği operasyonlarda haklıyı haksızı ayırt etmesi gerektiğini dile getiren Tümer, “Masum, hiçbir suçu günahı olmayan emniyet mensupları, öğretmenler, gazeteciler, memurlar ve sıradan vatandaşlarımıza karşı daha duyarlı davranılmalı. Türkiye, her zamankinden daha zor bir süreci yaşıyor. Bu süre zarfında halkımızın başta ekonomi ve sağlık sorunları olmak üzere daha normal ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için mücadele edilmeli. Gelen şikayetler ve gözlemlerimizin yanı sıra yaptığımız ziyaretlerden de anlaşılıyor ki ülkedeki operasyonlar adeta cadı avına dönüşmüş durumda. Darbenin hemen ardından yaptığımız açıklamada Türkiye Cumhuriyeti’nin laik, demokratik ve aydınlıkçı bir yönetim tarzıyla ilelebet payidar kalacağını ifade ettik. Uyarılarımızı yineliyoruz ve masum insanların cezalandırılmasının önüne geçilmesini bekliyoruz” diye konuştu.
Pozantı’daki esnaf ziyaretlerinde vatandaşların ekonomik zorluğuna şahit olan Tümer,  “Şu anda elbette ki birinci önceliğimiz ülkemizin birliği ve bağımsızlığını korumak ve kollamaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti bu zorlukların üstesinden gelecek güce sahiptir. Bu nedenle içte ve dışta ülkemize kastedenlerle mücadeleyi elden bırakmadan işçimizin, köylümüzün, esnafımızın, emeklimizin, öğrencimizin, çiftçimizin ve tüm kesimlerin sorunlarına çözüm aramak da öncelikli görevlerimiz arasında yer alıyor” ifadelerini kullandı.
ALKIŞLANDI
Pozantı’daki çalışmaları esnasında Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın oğlunun düğün törenine de katılan Tümer, Fındıklı Yaylası’ndaki şenlikte vatandaşların ilgi odağı oldu. Şenlik esnasında kadınlar, engelliler ve gençlerle dertleşen Tümer ve ilçe örgütü yapılan anonsun ardından alkış yağmuruna tutuldu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 16:26

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER