banner6

‘Hiçbir şey gizli kalmaz’

Eski istihbaratçı dedektif M. Yaşar Aksoy, ailelerin en çok eş ve çocuklarını takip ettirdiğini söyledi.

‘Hiçbir şey gizli kalmaz’

 

 

 

 

 

ADANA (İLKHABER) Adana’nın ilk dedektiflerinden M. Yaşar Aksoy, kendilerine gelen taleplerin en çok eş ve çocuk takibi olduğunu söyledi.

 

Emekli istihbaratçı olan Aksoy, “Bize eş takibinin ardından en fazla çocuk takibi üzerine geliyor. Aileler son yıllarda uyuşturucu ve kötü arkadaş endişesiyle eve geç gelen veya ne yaptığını bilmediği çocuklarını takip ettiriyor. Aileler takibin ardından riskli durumlarda çocuklarıyla konuşup sorunu çözebiliyor. Ayrıca adres tespiti, şantaj araştırma, dolandırıcılık, iz bulma gibi taleplerde en çok yapılan başvurular arasında yer alıyor” dedi.

Yıllarca Emniyet müdürlüğünün istihbarat bölümünde çalıştıktan sonra emekliye ayrılan M. Yaşar Aksoy, Adana’yı ilk defa 5 yıl önce dedektifle tanıştırdı. Severek yaptığı işi sivil hayatında da başarıyla sürdüren Aksoy, bilgi ve birikimini Kompetan Özel Araştırma bürosu adı altında yürüterek her türlü takip ve araştırma işini yapıyor. Özel dedektiflik araştırma ve danışma hizmetleri olarak etik kurallarına bağlı kalmak kaydıyla ihtiyaç sahiplerine hizmet sunan M. Yaşar Aksoy, gelişen dünya ile birlikte güven duygusundaki azalma sonucu dedektifliğe ilginin arttığını belirtti. Aksoy, “Bize en çok evlilik öncesi ve evlilik sonrası takip ve araştırma başvuruları yapılıyor” diye dikkat çekti.

Uzman dedektif Aksoy, kendilerine gelen taleplerin en çok eş takibi olduğunu söyleyerek dedektifliğin bir anda sıçrama yaptığını kaydetti. Ailelerin çocuklularını takip ettirme konusunda çok hassas olduklarını anlatan Aksoy şunları söyledi: “Bize eş takibinin ardından en fazla çocuk takibi üzerine geliyor. Aileler son yıllarda uyuşturucu ve kötü arkadaş endişesiyle eve geç gelen veya ne yaptığını bilmediği çocuklarını takip ettiriyor. Aileler takibin ardından riskli durumlarda çocuklarıyla konuşup sorunu çözebiliyor. Ayrıca adres tespiti, şantaj araştırma, dolandırıcılık, iz bulma gibi taleplerde en çok yapılan başvurular arasında yer alıyor.” İfadesini kullandı.

M. Yaşar Aksoy Kompetan Özel dedektiflik bürosunun 5. Yılını başarıyla doldurduğunu belirterek hiçbir şeyin gizli kalmayacağını şiar edinmiş bir kurum olduğunu ifade etti. Aksoy “ Bizler davalarına delil toplamak isteyenlere, evleneceği kişinin gizli hayatını merak edenlerden, personelin güvenirliğini sınamak isteyenlere, kaybolan bir yakınını arayanlardan, kendisinden uzak yaşayan çocuğunun ne yaptığını bilmek isteyenlere, dolandırıcılık konularında ürün, marka, patent sahteciliğine, mal varlığı araştırmalarından hırsızlık araştırmalarına, sigorta sahteciliğinden kaza araştırmalarına kadar her kesimin beklentilerine çözüm buluyoruz. Bu çalışmadaki esaslarımız, Hukuki ve Ahlaki temelde olup gizlilik ve samimiyet dayanağı sağlam olmak noktasından hareketle başarı hedefimizdir. Unutmamak lazım ki; Tecrübe ve Güven çok önemli bir unsurdur. Bütün çalışmalarımızın ana çerçevesi bu öğelerden oluşacaktır” şeklinde konuştu.

Bir ücret ve sözleşmeye dayalı olarak TCK kapsamında kişisel haklar ve özel yaşamın sınırlarını zorlamadan mesleki etik kurallara bağlı kalındığını hatırlatan Aksoy, Kompetan özel araştırma bürosu sunduğu hizmetleri ise şöyle sıraladı:

Dolandırıcılık

Durum Raporları

Gözlem Takip

Özel Mülk Araştırmaları

Hırsızlık Araştırmaları

Yasal Bilgilendirme

İz Bulma

Adres Araştırmaları

Kayıp Araştırmaları (şahıs ve eşya)

Kaza Araştırmaları

Özgeçmiş Araştırma

Şantaj Araştırma

Şirket Araştırma

Ürün Marka Patent Sahteciliği

Sigorta Sahteciliği

Kredi Dolandırıcılığı

Mal Varlığı Araştırması

Şirket Personel Araştırmacılığı

Narkotik Araştırmacılığı

Evlilik Öncesi ve Sonrası Araştırma

Şahıs Araştırma ve Takibi

 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER