İŞKAD ve Kızılay’dan anlamlı birliktelik

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) ile Kızılay işbirliği ile kan vermenin ve kök hücre bağışlamanın önemine dikkat çekildi.

İŞKAD ve Kızılay’dan  anlamlı birliktelik

 

 

 

 

ADANA(İLKHABER) -

“AMAÇ FARKINDALIK YARATMAK”

İŞKAD Başkan Yardımcısı Huriye Yamanyılmaz’ın da hazır bulunduğu etkinlikte Kök Hücre bağışlamanın Türkiye’nin eksiklerinden biri olduğunu söyleyen Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkan Yardımcısı Süheyla Gergin, yaptığı açıklamada “Bu çalışma ile insanlarda duyarlılık yaratarak ulvi görevlerden biri olan kan verme ve kök hücre bağışlamaya farkındalık yaratmak istedik. Atatürk Parkı girişine gerekli izinleri alarak kurdurduğumuz Kızılay çadırında üyelerimizin yanı sıra çok sayıda vatandaş da duyarlı davranarak kan bağışında bulundu. Yaşı ve sağlığı yerinde olan insanlarımızda kök hücre bağışında bulunarak belki hayatlarında hiç görmedikleri bir insanın hayatını kurtarmış oldular. İŞKAD olarak bu tarz sosyal sorumluluk projelerimizi sürdüreceğiz. Bağışta bulunan tüm insanlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

 

SAYGILI, “İŞKAD ANNE RUHUYLA ÖNCÜLÜK YAPIYOR”

‘Öne Çık, Hayat Kurtar – Kan Ver, Hayat Kurtar’ kampanyasına destek verdikleri için İŞKAD yöneticilerine teşekkür ederek belge veren  Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Y. Ramazan Saygılı, “Türk Kızılayı milletimizin iyilik eli olarak İŞKAD’ın ev sahipliğinde kan bağışı etkinliği yapıyoruz. Kadınlarımız her yerde öncü olduğu gibi burada da annelik ruhuyla kadınlık ruhuyla öncülük yapıyor. Bir yandan kök hücre bağışı ile bir yandan kan bağışı ile hayat kurtarıyorlar. İyiliği bulaştırdıkları için iş kadınlarımızı tebrik ediyorum. İyilik bulaşıcıdır. Muradımız; iyilik bekleyen, kan bekleyen, kök hücre bekleyen insanlarımıza tüm bunları ulaştırmaktır. Bu vesile ile bu hayırlı ayda tüm insanlarımız Kızılay’a gelerek ayni ve nakdi yardım yapabilirler.” diye konuştu.

Bağışta bulunan ve bulunmayan herkese meyve suyu, maden suyu ve aşure ikram edildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2017, 14:26

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2