banner6

İslam Birliği’nin adı yeter

Abdulaziz Kıranşal, Mısır’da darbe karşıtı 528 kişiye verilen idam cezasının çözümünü açıkladı.

İslam Birliği’nin adı yeter

 

 

Halil İbrahim UĞUR

 

 

ADANA-(İLKHABER) Anadolu Gençlik Derneği Adana Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal, başta Mısır, Suriye ve Filistin gibi dünyanın bir çok yerinde yaşanan acı katliamın son bulması için İslam Birliği ya da İslam Birleşmiş Milletleri kurulması gerektiğini söyledi.

 

 

Mısır’da darbe karşıtı 528 kişiye idam cezası verilmesine sert çıkan ve gerçek meselenin sadece Mısır olmadığının altını çizen Abdulaziz Kıranşal, dünyada sadece Mısır’da sorun yaşanmadığını vurguladı. Kıranşal, “Bugün Suriye’de, Afganistan’da, Irak’ta, Çeçenistan’da, Libya’da, Doğu Türkistan’da ve ismini sayamayacağımız dünyanın pek çok noktasında Müslümanlar üzerinde ciddi sıkıntılar, katliamlar ve zulümler yapılıyor.” dedi.

 

“ÇÖZÜM İSLAM BİRLİĞİ’NİN KURULMASI”
Pek çok ülkede yaşanan baskı, zulüm ve katliamın İslam Birliği’nin kurulması ile son bulacağını kaydeden Başkan Abdulaziz Kıranşal, “Çünkü yıllardan bu yana Çeçenistan’da zulüm başladığı zaman, mitingler ve basın açıklamaları, Filistin için ise yardım kampanyaları yapıldı. Afrika için ise kurban yardımı toplandı. Buna benzer dünyanın dört bir yanındaki zulümler için bu ümmet ve Türkiye’de yaşayan Müslümanlar ciddi çalışmalar yaptı. Ama şunu gördük ki, yapılan bul çalışmaların hepsi yarabandı çalışmasıdır. Bu çalışmalar yapılmalıdır ama asıl yapılması gereken çalışma, zulmü bitirecek, sıkıntıyı bitirecek olan İslam Birliği çalışmasıdır. Çünkü karşınızdaki Siyonistler, zalimler ve bu vahşeti gerçekleştirenler ancak güçten anlıyor, protestodan ve mitingden anlamıyor. Onlar bize, “Biz öldüreceğiz, siz cenazenizi defnedeceksiniz. Biz aç bırakacağız, sizler yardım yapacaksınız. Biz bombalayacağız, sizler alıp getirip hastanelerinizde bakacağız.” diyor. Bizden bunu istiyorlar. Biz de diyoruz ki, biz bunların hepsini reddediyoruz. İslam Birliği ya da İslam Birleşmiş Milletleri kurulacak, Müslümanlar gücü eline alacak ki, karşıdaki zalimler güçten korkarlar, güçten anlarlar. Yoksa bunların insan hakları, eşitlik, adalet, özgürlük bunların tamamı kendileri içindir. Müslümanlar adına bunların hiç birisi, hiç bir zaman kullanılmıyor.” diye konuştu.

 

“İSLAM BİRLİĞİ KURULMADAN SIKINTILAR BİTMEZ”

İslam Birliği kurulmadığı ve D8 harekete geçmediği sürece sıkıntıların bitmeyeceğini belirten Başkan Abdulaziz Kıranşal, “Biz hem Türkiye’deki yetkililere, İranlı Mollalara, Suudi Arabistan’ın Krallarına, Kuveyt’in, Katar’ın şeyhlerine, bizim memleketimizdeki hocalarımıza, alimlerimize, ilim adamlarımıza, derneklerimize, cemaatlerimize, hoca efendilerimize sesleniyoruz. Ellerindeki gücü kullanarak yetki sahipleri İslam Birliği’ni kurmak zorundadır, ilim adamları, cemaat mensupları, medya sahipleri de ellerindeki gücü kullanarak yetki sahiplerinin D8’i harekete geçirmesini, İslam Birliği’ni kurması adına zorlamak zorundadır. Yoksa bugün yapılan basın açıklamaları, protestolar bizde yapıyoruz ama bu boşluğa bağırmaktan başka bir şey değil. Biz protestolarla, mitinglerle Müslüman kardeşlerimize diyoruz ki, elinizde D8 gibi büyük bir güç var. Hadi yeniden İslam Birliği’ni kuramıyorsunuz, ama hazır kurulmuş resmileşmiş devletlerin anlaşmaları ile bir araya getirildiği bir sistem var. Bu sistemi harekete geçirin. Şunu sorabilirler, “Kiminle geçireceğiz bunu?” Suriye’nin, Mısır’ın, Afganistan’ın, Irak’ın durumu belli… Biz diyoruz ki D8’in ve İslam Birliği’nin sadece ismi bile yeter. Bir yetki sahibi desin ki, bu İslam Toplumu’nun başındaki Başbakan ya da kral olabilir. “Efendim biz bundan sonra Avrupa Birliği ile Birleşmiş Milletler ve NATO ile hareket etmeyeceğiz. Çünkü hep zulme uğruyoruz. Biz İslam Birliği’ni yeniden kurmak için harekete geçeceğiz.” desin bu bile ertesi gün zulümlerin durmasına adına yapılabilecek en büyük iştir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER