banner6

Kapak toplayıp ödülü kaptılar

ABD İncirlik Üssü 39. Muhabere Komutanlığı’nda görevli askerler, engelliler için pet şişe kapağı topladı

Kapak toplayıp ödülü kaptılar

  

Halil İbrahim UĞUR

 

ADANA (İLKHABER)- ABD İncirlik Üssü 39. Muharebe Komutanlığı’nda görevli askerler, engelliler için pet şişe kapağı topladılar.

 

İncirlik Hava Üssü içerisinde bir ağaca asılan poşette pet şişe kapağı toplandığını gören ABD’li askerler, bu yöntemi bir yarışmaya çevirdi. Yapılan yarışma sonucunda ise ABD İncirlik Üssü 39. Muharebe Komutanlığı’nda görevli Jamie Shepard ve Tyler Torres isimli iki er, en fazla kapağı toplayan iki asker oldu. En fazla kapak toplayan iki ABD’li askere ise büyük ödül olarak 50 dolar verildi.

 

Yarışmada toplanan pet şişe kapakları ise ihtiyaç sahibi bir engellinin tekerlekli sandalye alabilmesi için Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şubesi’ne verme kararı aldı. Yaklaşık 10 kilo kapak toplayan ABD’li askerler, arkadaşları ile birlikte toplamış oldukları kapakları dün Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şube Başkanı Halis Kassap’a dün teslim etti. En çok kapak toplayan ABD’li askerler, hem yarışmayı hem de bir engellinin tekerlekli sandalye alabilmesine katkıda bulundukları için çok mutlu olduklarını söyledi.

 

KASSAP: “260 KİLO KAPAK İLE 1 TANE TEKERLEKLİ SANDALYE ALIYORUZ”

Başkan Kassap ise ‘Mavi Kapak’ kampanyasının nasıl başlatıldığını hatırlatarak, “Kapak toplama kampanyası 4-5 yıl önce İstanbul’da başlamıştı. Bir doktor engelli bir çocuğa, “Bana 3 bin adet kapak getir, bende sana akülü tekerlekli sandalye alayım.” demiş. Fakat 3 bin tane kapakla akülü tekerlekli sandalye almak mümkün değil. Bugün ortalama 260 kilo kapakla, manuel bir tekerlekli sandalye alabiliyoruz.” dedi.

 

KASSAP, ABD’Lİ ASKERLERE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Başkan Kassap düzenlenen bu yarışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ABD’li askerlere teşekkür belgesi verdi. Halis Kassap ayrıca Türkiye Sakatlar Derneği’nin bu yıl 54. kuruluş yıl dönümünü kutlayacaklarını belirterek, ABD’li askerlerin Ergün Özfırıncı’nın yapacağı stand-up gösterisine davet etti.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2014, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER