banner6

Kaya kardeşlerden FETÖ’ye lanet

İstanbul’dan gelerek, Vali Mustafa Yaman Caddesi’nde demokrasi nöbetinde şehitler için mevlit okuttu

Kaya kardeşlerden FETÖ’ye lanet

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Aslen Mardin Kabala beldesinden olup uzun zamandan  beri  İstanbul’da  ticari hayatını devam ettiren İsmail ve Nedim Kaya kardeşler ile amca çocukları olan Kabala Belediyesi eski Başkanı Ferah Kaya ile birlikte 15 Temmuz askeri darbenin püskürülmesinde şehit olan asker, polis ve vatandaşlar için  Vali Mustafa Yaman Caddesi’nde mevlit okuttu ardından da mevlit yemeği ikramında bulundu.

Nedim Kaya ve Ferah Kaya, burada yaptıkları açıklamada, ülkenin karanlığa mahkum etmek isteyenlere karşı çıkan milletin buna izin vermediğini belirterek, şöyle dedi:

“Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını yok etmeye adice, kalleşçe darbe girişiminde bulunan ve bu darbeye karşı büyük bir cesaretle, kahramanca   direnen ve bu direnmede hayatını kaybeden  şehitlerimiz için  İstanbul’dan gelerek mevlit okuttuk, hemşerilerimize mevlit yemeği ikramında bulunduk. Mardinli kardeşlerimiz de bu kalkışmada dik durmuş ve çeteye geçit vermemiştir. Zaten Mardin halkı her zaman zor günlerde devletinin yanında yer almış ve almaya da devam edecektir. 81 il içinde ilk büyük direnişi gösteren Sayın Valimiz Mustafa Yaman’a da destek vermek amacıyla buraya geldik ve şehitlerimize mevlit okuttuk. Allah kabul etsin.”

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2016, 13:40

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER