banner6

Kaya: Promosyon bilmecesi çözülmeli

İktidarında promosyon konusunu çözüme kavuşturmasını isteyen emekliler, artık kendilerinin yüzlerinin bir an evvel güldürülmesini istedi.

Kaya: Promosyon bilmecesi çözülmeli

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Tüm Emekliler Derneği Adana Çukurova Şube Başkanı Rafet Kaya, “Bir an evvel intibak kanunu çıkartılarak 2000 yılı sonrası emeklilerimize de yansıtılması hakkımız olan promosyon bilmecesinin de çözüme kavuşturulması lazım. “ dedi.

Tüm ülke’de olduğu gibi 30 Mart yerel seçimleri Adana’da da yapılarak sona erdi. Seçimlerin ardından emekliler yeni seçilen başkanlardan emeklilerin daha rahat yaşayabilecek bir ortam yaratmalarını istedi. Emeklilere yönelik uygulamalar ile su ve benzeri indirimlerde bulunarak emeklilere belediyelerin destek vermesi isteniyor. İktidarında promosyon konusunu çözüme kavuşturmasını isteyen emekliler, artık kendilerinin yüzlerinin bir an evvel güldürülmesini istedi.

ARTIK YEREL SEÇİMLER BİTTİ

Tüm Emekliler Derneği Adana Çukurova Şube Başkanı Rafet Kaya, yerel seçimlerin sona ermesi ile artık siyasilerin emeklilerin sorunlarına da vakit ayırarak çözüm üretmelerini istedi. Emeklilerin ciddi derecede maddi sıkıntı içerisinde olduğunu savunan Kaya, “İktidar, muhalefet birbirleri ile seçim için kapışıyor, emeklilerimiz ise geçim için savaşıyor. Artık yerel seçimler bitti. Siyasiler başka işlere bakmalı. Bu işlerden biride emeklinin hakkının verilmesi. Bir an evvel intibak kanunu çıkartılarak 2000 yılı sonrası emeklilerimize de yansıtılması hakkımız olan promosyon bilmecesinin de çözüme kavuşturulması lazım. “ dedi.

ÜZERLERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPTILAR

Kaya’da emeklilerin sıkıntılarını bir nevi dindirmesi için senede 2 ikramiye maaş verilmesi gerektiğini söyledi. Emeklilerin bir vatandaş olarak ülke için üzerlerine düşeni her zamanki gibi yapmaya devam ettiğini belirten Kaya, “Şimdi sıra bu ülkeyi yönetenlerde. Gelin emeklilerimizin sözlerine kulak verin, yoksa emeklimiz bugünün tersini yaparak gerekli cevabı verir. Bizler Sayın Başbakan ve Çalışma Bakanına güveniyoruz. Bizim bu güvenimizi lütfen boşa çıkartmasınlar. Çünkü emeklilerimiz zor durumda. Kimler emekliye çözüm getirirse emeklilerde o kişinin yanında yer alır. Buradan Adana’da yaşamakta olan emeklilerimize de sesleniyorum. Artık kararınızı verin kimlerin sizin hakkınızı aradığını görün. Tüm emekliler derneği Genel Başkanı Sayın satılmış Çalışkan ve ekibi var güçleri ile emeklinin haklarını aramaya devam ediyor ve bundan sonrada etmeye devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” diye konuştu.

GELİN BİRLİK OLALIM

Tüm emekli vatandaşlara da çağrıda bulunan Kaya, “Gelin birlikteliğimizi sağlayarak gücümüzü gösterelim. Bizlerde koltuk sevdası yok hizmet sevdası var. Emeklinin zararına olacak hiçbir işin yanında yer almadık bundan sonrada almayacağız. Emeklilerin sorunlarının çözüme kavuşturulması lazım. Aksi takdirde bir daha ki seçimde gerekeni yapacaktır. Memur nasılki birlikteliğini sağlayarak yaptırım gücünü arttırıyorsa bizlerde yaptırım gücümüzü arttıralım. Bunu yapmakta sizlere düşüyor. Bunun adresi de Adana’da belli. Gelin derneğimiz çatısı altında birleşelim. “ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2014, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER