Kazım Barışık ismi bulvara verildi

Adana’da uzun süre Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı yapan ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Kazım Barışık’ın ismi kentte bir bulvara verildi

Kazım Barışık ismi bulvara verildi

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana’da  uzun süre Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı yapan ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Kazım Barışık’ın ismi kentte bir bulvara verildi.

Adana’da geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kazım Barışık’ın isminin bir caddeye verilmesi konusu meclis gündeminden geçti. Adana’nın Merkez Yüreğir ilçesinde bulunan Mithat Özhan Bulvarı ile Mustafa Kemal Paşa Bulvarı arasında ki eski ismi Ege Bagatur Bulvarı olan bulvarın ismi Kazım Barışık Bulvarı olarak değiştirildi. Daha önce meclise konuyla ilgili gündem teklifi sunulan ve kısa süre sonra ismi bulvara verilen Kazım Barışık’ın dostları bu habere sevindi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin 19 yıl boyunca başkanlığını yapan 3 çocuk babası 76 yaşındaki Kazım Barışık, geçirdiği kalp ameliyatı sonrası akciğer enfeksiyonu nedeniyle Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakıma alınmış, rahatsızlığın artmasının ardından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Barışık, uzun yıllar Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası başkanlığı da yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2015, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2