banner6

Kırmızı güllü kutlama

Seyhan Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle 3 bin adet gül ve bin adet kitap dağıttı.

Kırmızı güllü kutlama

Bayram BULUT

Seyhan İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile ‘Hz Peygamber Din ve Samimiyet” konulu konferans düzenledi. Seyhan Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Ateş katıldı.

Konferans öncesi Seyhan Müftülüğü Tasavvuf ve İlahi ekibi tarafından konferansa katılanlara ilahiler söylendi. Bu sırada katılımcılara kutlu doğumun sembolü olan kırmızı güllerden dağıtıldı. Seyhan Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası münasebeti 3 Bin adet gül ve Bin adet kitap dağıtımı yaptı. Programa katılan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Çukurova İlçe Başkanı Soner Çetin ve CHP İl Başkanı Orman Sümer’e Seyhan İl Müftüsü Halil Uzun kırmızı gül takdim etti.

KONU ‘DİN VE SAMİMİYET’

Daha sonra açılış konuşmasını yapan Seyhan İlçe Müftüsü Halil Uzun, Kutlu Doğum Haftası’nın anlam ve önemine değindi. Her yıl bir konu seçilip bu konunun kutlu doğum haftası boyunca anlatılmaya çalışıldığına dikkat çeken Uzun, bu yılki konunun “Din ve Samimiyet” konusu olarak belirlendiğini anlattı. Uzun, “Din nasihatten öte samimiyettir. İnsanların bu ortamda samimiyetten ayrılmamasını bu konferanslarla anlatmaya çalışıyoruz. Bu yıl ki konumuz “Din ve Samimiyet” dedi.

VAZİFELERİMİZİ ÇOK İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ

Uzun’un konuşmasının ardından Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, konuşmasında Kutlu Doğum haftasının önemine dikkat çekti. Ülkenin sıkıntılı ve önemli bir dönemden geçtiğini dile getiren Okur, “Birlik beraberliğimizi, ihtiyaçlarımızı ve vazifelerimizi çok iyi değerlendirmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

PEYGAMBER AŞKI

Adana İl Müftüsü Arif Gökçe, Pazar günü Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde Kutlu doğum etkinliklerini gerçekleştirdiklerini söyledi. Ancak yerin uzak olması münasebeti ile kimsenin gelmeyeceğinin ileri sürüldüğünü hatırlatan Gökçe, “Fakat yer uzak denilmesine rağmen 3 Bin kişinin katılımıyla programımızı gerçekleştirdik. Peygamberimizin aşkı engel tanımıyor. Bu etkinliği Uzay’da bile yapsak bu aşk insanlarımızı bir yolunu bulup oraya bile getirirdi. Buna canı gönülden inanıyoruz. Kutlu Doğum Haftamızı kutluyorum” dedi.

KATILIMCILARA HEDİYELER

Ardından ise Adana Vali Yardımcılarından Azmi Yeşil günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Ateş’in konuşmasına geçildi. Konferansın sonunda ise katılımcılara hediyeler takdim edildi.

Programa Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Adana İl Müftüsü Arif Gökçe, Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova İlçe Başkanı Soner Çetin, CHP İl Başkanı Orman Sümer, Ak Parti Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk ve çok sayıda davetli katıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER